Jump to content

Prętnik karłowaty tarło


 Share

Recommended Posts

Witam,

czy to możliwe, że już drugiego dnia po wprowadzeniu do zbiornika prętniki przygotowywały się do tarła? Samiec wyraźnie buduje gniazdo z S. natans i pęcherzyków powietrza, ostro gania dwie samiczki, odgania też inne ryby a czasami odbywa z samiczką tak jakby taniec, pływając mocno przechylony.

Akwarium

112 l, 54W światło 12h, CO2

pH 6,8-7, kH 5, NO2 <0,025, NO3 1, Fe <1 mg/l

Filtr JBL e700, brak napowietrzacza

Zbiornik dość mocno zarośnięty, dużo kryjówek.

Obsada: 20x P. innesi, 5x C. aeneus, 5x O. affinis, 3x X. helleri (samiec+2 samice), no i C. lalia (samiec+2 samice), i do tego 3x C. multidentata

 

Dziękuję z góry za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem je razem, z jednego akwarium. Jak dotąd nie zauważyłem ikry u samic, w sumie nie wiem jak miałaby ona wyglądać ale myślę, że bym ją poznał. Samiec raczej odgania je jak tylko zauważy, że podpływają, choć czasami przez chwilę pływają razem.

Link to comment
Share on other sites

:zamieszany:

To raczej samiec i samica...

 

Wiem, że to samiec i samica, nie chodziło mi o prętniki na zdjęciu ale miałem na myśli, że mam dwie samiczki i jedna jest wyraźnie grubsza od drugiej...

 

A co do tarła i ikry to byłoby fajnie, jeśli by się pojawiła, ale raczej nie sądzę, żebym doczekał się narybku... W akwarium mam inne ryby, a nie mam drugiego zbiornika, żeby przenieść tam prętniki.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...