Skocz do zawartości

Co to za glony


grzegora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc mianowicie od pewnego czasu w moim akwarium zadomowiły się glony.

 

Nie wiem jaki to gatunek glonów osiadają na jednym gatunku roślin, na starszych pędach i rośliny te powoli obumierają.

 

Akwarium ma pojemność 112l, woda jest z reguły co tydzień podmieniana w ilości 20%.

 

Na początek przez tydzień zwiększyłem dawkę EasyCarbo x 3 , glony przystopowały i częściowo ustąpiły, lecz połowa z nich pozostała i nie chce "ustąpić".

 

Z góry dziękuje za fachową poradę.

 

Pozdrawiam Grzegorz

post-7534-13685165530999_thumb.jpg

post-7534-13685165531278_thumb.jpg

post-7534-1368516553159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnorostów nie wybijesz. możesz je tylko wyhamować.Jeżeli masz oświetlenie powyżej 0,5W/l a za mało podajesz CO2to może wystąpić tak zwane odwapnienie biologiczne. Ja bym spróbował wziększyć dawkowanie CO2w tym wypadku. Możesz też spróbować ograniczyć moc oświetlenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ podmiany i napisz coś więcej o akwarium. Jeśli glony występują tylko na jednej roślinie to zainfekowane egzemplarze wyrzuć, żeby paskudztwo nie przelazło i na inne ziele. Mnie to wygląda na nitki z krasnorostami. Twoje rośliny poza tym nie są w najlepszej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Przed napisaniem tego postu wypróbowałem kuracje z EasyCarbo, glony ustąpiły może w 10-20 %, podmiany robię teraz co około 5 dni, dodatkowo przy każdej podmianie czyszczę ( w wodzie z akwarium ) w filtrze przepływowym dwie pierwsze warstwy filtrujące tj. gąbki i watę perlonową.

 

Wcześniej stosowałem także dolewanie wywaru z zielonej herbaty także z słabymi skutkami.

 

Obecnie przy każdej podmianie dodaję Algin firmy Tropical, oraz raz na dobę dodaję zwiększoną dawkę Easy Carbo po tygodniu glony zaczęły obumierać ubyło ich około 50% reszta glonów na razie nie odpuszcza i sytuacja jest patowa.

 

Wg. mnie rośliny wyglądają słabo ze względu na długotrwałe przedawkowanie EC.

 

Akwarium ma pojemność 112l, oryginalne oświetlenie 2 świetlówki, filtr Unimax 250.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...