Jump to content

Pielęgniczki + Bojowniki w 63l

Jarus
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam plan co do obsady mojego drugiego baniaka (63l proste) ale nie wiem czy wypali – i tu pytanko:

Czy obsada:

2 samice gupika (obowiązkowo)

Pielęgniczki Kakadu lub Ramireza lub inne małe w haremie/ parze (odpowiednio dla gatunku)

plus

Bojowniki w haremie

Da się je jakoś pogodzić żeby się sobie nie przeszkadzały i miały warunki do normalnej w miarę egzystencji? Żeby budowały gniazda/składały ikrę? Narybku nie muszę odchować ale bym wolał żeby np. pielęgniczki nie zjadały ikry z powodu stresu – czytałem że tak robią jak nie mają odpowiednich waruków.

Więcej ryb nie muszę tam mieć.

Czy obsada:

2 samice gupika (obowiązkowo)

Pielęgniczki Kakadu lub Ramireza lub inne małe w haremie/ parze (odpowiednio dla gatunku)

plus

Bojowniki w haremie

Da się je jakoś pogodzić żeby się sobie nie przeszkadzały i miały warunki do normalnej w miarę egzystencji?

W takiej obsadzie to raczej by się pozabijały niż " po egzystowały" sobie w spokoju.

Ikrę w nocy by sobie podjadały a w dzień by się biły i w końcu po zabijały.

Z tego co mówisz nadaje się Bojownik i Gupik chociaż tych dwóch ryb bym razem nie łączył.

Ja bym proponował:

Bojownik 1+4

Kirysek Panda 6 sztuk

Czy obsada:

Z tego co mówisz nadaje się Bojownik i Gupik chociaż tych dwóch ryb bym razem nie łączył.

Ja bym proponował:

Bojownik 1+4

Kirysek Panda 6 sztuk

Dlaczego nie ?! Wytłumacz ! Ja mam oba gatunki i mają się świetnie !

szczupak: Pisownia!

Raczej nie.

Jeśli już coś to może zdecyduj się na jeden gatunek.

Jasne rozumiem. Cholera szkoda. No cóż, trzeba będzie wcisnąć gdzieś jeszcze dodatkowy baniak. Może do Żony pokoju ...:twisted:. Ale dziś przy niedzieli nie będę Jej o tym na razie wspominał.

200 l. harem bojownik+2 samiczki , 2 samce gupika + 4 samiczki , 8 bystrzyk osdobny , 15 neon innesa ,3 kirysy , 2 zbrojniki

Ten układ w 60l, a 200l, to chyba nie to samo. Zresztą to że bojki atakują gupiki to nie reguła. Swoją drogą, kiryski są stadne, a w tym litrażu lepszy byłby harem bojka 1+4.