Skocz do zawartości

Duża śmiertelność rybek co może być przyczyną?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a właściwie mój brat. To tak pojemność akwarium 15l obsada [była 4 gupiki wiem że to za małe akwarium na gupiki ale ze względu że ja mam 300l baniak rodzice nie pozwolili bratu na większy zbiornik] i mamy taki problem już 5 gupików i 2 kirysy padły w tym akwarium, rybki utrzymywały się tylko miesiąc. Opiszę to dokładnie : obsada początkowa była taka 3 gupiki [samce] i kirys po 2 tygodniach padł kirys, wtedy moja mama kupiła kolejnego gupika samca, jakiś miesiąc później padł jeden z pierwszych samców, więc moja mama kupiła kolejnego kirysa pandę, 3 tygodnie później padł kolejny samiec, potem po miesiącu padł kirysy i tak co miesiąc, nie mam pojęcia co może być przyczyną tych zgonów, w akwarium jest filtracja, temp. utrzymuje się 25 stopni więc na razie nie wkładałam grzałki, myślałam że przyczyną może być ceramiczny zamek więc go wyjęłam ale nic się nie zmieniło. Dodam też że ryby jakiś tydzień przed śmiercią robiły się ospałe, mniej aktywne, robiły się blade, ale do końca aż do śmierci chętnie jadły. Wiecie co może być przyczyną ? aha i wodę wymieniam co jakieś 2 miesiące tylko że zawsze wodę biorę ode mnie ze zbiornika. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że za małe akwarium, dwa podmiany w każdym akwarium robi się co tydzień(wg mnie odstaną wodę powinniście wlewać do tego 15l, a nie z tego większego bo może coś tam jest co twym rybą nie przeszkadza, u ryb brata przez tą wodę padają gupiki. Nie wymienia się całej wody tylko robi podmianki. Lepiej kupcie większy zbiornik. Sprzęt z tego mniejszego pewnie uciągnie i będzie łatwiej utrzymać stabilność zbiornika oraz wpuszczać te rybki bez problemu. Zapewne na kiryski to akwarium było za małe i padły. Nawet te najmniejsze kirysy potrzebują akwa 25 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...