Skocz do zawartości

pielęgnica severum JAKIE ROŚLINY DO NICH


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam 3 heros efasciatus w 112l , mają po ok 7cm i niedługo idą do 240l , pytanie brzmi jakie rośliny są najmniej interesujące dla nich ? narazie w akwa mam korzenie , piaskowce i 5 anubiasów , 1 kryptokoryne , co gorsza największego anubiasa zaczęły sobie zjadać od najmłodszych liści , dużo się pisze iż anubiasy mogą być z pielęgnicami bo mają twarde liście u mnie się to nie sprawdza , czy ktoś miał te pielęgnice np z pistią , valisanerią lub innymi roślinami ?

narazie wygląda to tak

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje severumy są mlode a mają taki apetyt że wszystko co zmieści się w pysku zostaje zjedzone np ślimaki , ostatnio dobierały się do małży jednak jeszcze są za młode i nie dały rady , małże zostały przeniesione do innego zbiornika a co do roślin to normalnie rozszarpują i zjadają , pokarm roślinny im podaję ale im ciągle mało , karmię 3 x dziennie roślinnymi płatkami + 2 x ochotka , może częściej karmić? to roślin nie będą ruszać , spróbuję dodać mikrozorium zobaczymy czy ruszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak będe częściej karmiła płatkami to i owszem zjedzą , nie pogardzą ale coś mi sie wydaje że rośliny też będą wyjedzone :/ straszne głodomory heh jak widzą że zaraz będzie koryto podane to dosłownie z wody wyskakują hehe , jak karmię 5 x dziennie malymi porcjami , strach pomyśleć co by było jak bym raz dziennie karmiła , ostatnio zaobserwowałam że jak zbliża się pora karmienia to normalnie czekają przy szybie , tylko oczka się świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę dorosłych severum zeżarły mi anubiasy i nurzańce, z tego co pamiętam to nie smakowała im kryptokoryna.

Sypałem im dużo spiruliny ale nic, one tak chyba dla jaj te rosliny wcinają bo na pewno pokarmy roślinne dostawały w dużych ilościach i im ich nie brakowało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dorosłych Severkach w zbiornikach poniżej (300l) można zachować jedynie silne odmiany zwartek o pomarszczonych liściach i nurzańca olbrzymiego (okresowo ignorowały też rotale okrągłolistną by po kilkumiesięcznym pięknym wzroście zniszczyć ją w kilka dni).Anubiasy w tym litrażu odpadają rosną zbyt wolno i zawsze ryby będą zjadały ich wierzchołki wzrostu to samo z mikrozorium.Wrzucę fotki obrazujące względnie możliwy stan wzrostu roślin,które Ci poleciłem.

post-5030-13685165527152_thumb.jpg

post-5030-13685165527589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Witam jestem początkująca na forum, ale mam pewne doświadczenie w chodowli severum. Są wielkimi żarłokami ,ale ich apetyt na roślinki skutecznie zaspokajają tabletki dla glonojadów . Co za tym idzie roślinki w moim akwa są bardziej bezpieczne Pozdrawiam!

 

 

Do nich tylko sztuczne choć gwaracji nie ma że tych także nie potargają

 

Złota łopata dla was. :)

z%C5%82ota_%C5%82opata.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...