Jump to content

Rozmnażanie w słonej wodzie.


malpik1
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Wszędzie pisze o przeobrażeniu zupełnym, że woda musi być słona i nic więcej. :cry: Ciekawi mnie jakie musiało by być zasolenie, jak długo takie krewetki muszą być trzymane w słonej wodzie itp..... Domyślam się, że to tego najlepiej mieć osobny baniak :help:

Link to comment
Share on other sites

Musisz mieć osobny baniak. Przy takim zasoleniu larwy powinny się przeobrazić 40 - 50 dni od wyklucia. Gdy krewetki się przeobrażą w wyglądające jak dorosłe robale, można delikatnie zmniejszać zasolenie bo inaczej mogą zacząć zdychać. Jest tak że nie wszystkie się przeobrażą w tym samym czasie więc prawdopodobnie będą tak czy inaczej straty.

Link to comment
Share on other sites

Czyli stopniowo zasolić wodę. Gdzieś słyszałem ze nie musi być to baniak wystarczy duży słoik tylko, że ciężej utrzymać parametry.

 

Myślę na zakupem Red Nose wymagania wody ma podobne do mojego baniaka tylko te rozmnażanie mnie ciekawiło.

Link to comment
Share on other sites

Aha. bardzo delikatny ruch tafli wody jest potrzebny żeby film się nie osadzał.

Właśnie to jest problem bo im większy baniak tym lepiej. Filtra nie wsadzisz bo nie można wody mieszać za mocno a i larwy może wessać. Tak że pozostają tylko podmianki. Problematyczna sprawa z ich rozmnażaniem. Mi raz się udało to odchowałem 12 sztuk z niezliczonej ilości larw...trzeba mieć po prostu warunki do tego. A mi nie chciało się bajzlu w domu robić:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...