Skocz do zawartości

Co to za glony? (nowe zdjęcia)


woszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich jako nowy forumowicz.

 

Chciałbym was prosić o rozpoznanie i ewentualne recepty:)

Od jakiegoś czasu na roślinkach zaczął pojawiać się brązowy nalot (zdjęcie poniżej). Domyślam się że to glony, tylko nie wiem jakie i jak z nimi walczyć.

 

Parametry wody (mierzone testami paskowymi, więc pewnie niezbyt dokładne, ale zawsze):

NO3 - ok 30

NO2 - 0

GH - ok 18

KH - ok 13

pH - ok 7,8

 

Dobrze to widać na tej roślince po prawej na zdjęciach

Nalot na niektórych liściach jest jakby czarny.

Zresztą zobaczcie sami

post-1399-13685154520863_thumb.jpg

post-1399-13685154523862_thumb.jpg

post-1399-13685154524188_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oświetlenie kicha. 2x 18W (zestaw z pokrywą).

Już wiem że muszę zmienić, ale nie ma $. W przyszłym miesiącu kupię świetlówki Philips 865,

a jak będzie kasa to dołożę jeszcze jedną świetlówkę.

A co do litrażu to 112l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na te $:)

 

A czy woda może robić się żółta od tych okrzemków?

Poniżej zamieszczam fotę z 3 dnia akwarium. Wtedy okrzemków jeszcze chyba nie było

(przynajmniej nie widziałem nic na roślinach), a woda już była żółta.

Podmiany robię raz w tygodniu (do 30% wody) i dalej nic...

 

A ampularii kupić nie mogę, bo mam bocje:)

post-1399-13685154521178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 865

ja je mam i też przerabiałem okrzemki, powstają one w świeżych zbiornikach nawet do 4 miesięcy od założenia. tak chyba mi to nirwania tłumaczyła.. ja kupiłem ampularie i po 2 dniach roślinki były czyste :)

jasne ze sie pojawiaja w swierzo zalanych akwariach, ale nie tylko , bo lubia slabe oswietlenie i nie trudno o nie nawet w dojrzalym zbiorniku. latwo to zaobserwowac jak masz oswietlenie punktowe np. hqi, w niedoswietlonych miejscach czesto sie pojawiaja. a co do ampulariito szczerze watpie ze zjadaja okrzemki:) mam naprawde duzo ampularii i zadna nie ruszy glona. zjadaja resztki pokarmow itp...( tzw smieciarze). to ze ci zniknely byc moze bylo wynikiem oswietlenia i dojrzewania akwa ale ampulari??

 

 

 

 

co do zoltej wody to byc moze ze korzen puszcza ci garbniki. wyciagnij go zrob podmiane i zobacz czy bedzie klarowna woda. (pamietaj zeby korzenia nie suszyc tylko zanurzyc go gdzies osobno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy woda może robić się żółta od tych okrzemków?

Żółta woda może ci się również robić od korzenia. Wypuszcza garbniki co daje herbaciany kolor wody. Dokupić to możesz więcej otosków. Raz, że to ryby stadne, a dwa bardzo lubią glony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...