Skocz do zawartości

Literatura akwarystyczna


wojtek0018
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję jakiś ciekawych, dobrych i sprawdzonych książek akwarystycznych a konkretnie akwarystyki słodkowodnej. Potrzebuje jedengo atlasu o rybkach akwariowych (by były dobrze opisane) oraz jedną lub więcej książek dot. np. oświetlenia ,chorób ,roślin napowietrzania itp. itp. Dodatkowo przydałaby mi się książka o krewetkach. Jeśli ktoś może zna chociaż jedną książkę która spełnia te warunki powyżej proszę o odpisanie (nie chce linków - chcę książki ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie ważne sprawy:

 

Po pierwsze o ile pamiętam, kiedyś już był podobny temat i...nic rzetelnego się nie znalazło. Atlas ryb, jeszcze dobry dorwiesz, z tym najmniejszy problem, książka dotycząca roślin jeszcze by się znalazła, ale taka książka o wszystkim, to nie bardzo. Co do chorób ryb, widziałem kiedyś, chyba nawet darmową broszurkę, bodajże Sery, nic wielkiego, kilka stron, objawy, zdjęcia, leczenie chorych ryb.

 

Po drugie - paradoksalne, to właśnie w internecie znajdziesz rzetelniejszą wiedzę. W książkach spotkałem się z masą różnych dziwnych, często nieprawdziwych informacji. Większość pozycji omija całkiem np. dojrzewanie akwarium, a jeśli już o nim wspomina, to często traktuje je jako okres od dwóch dni do tygodnia, co nijak ma się do rzeczywistości.

Pamiętam jeden przypadek gościa z naszego forum, chciał zrobić jak należy, najpierw wiedza, później akwarium... tylko to co w książce, nie było do końca takie jak być powinno.

 

Wszystko co znajdziesz w książkach masz za darmo w internecie z gwarancją, że są to sprawdzone informacje. Oczywiście jeśli czytasz dobre źródło. Byłoby nieporównywalnie łatwiej znaleźć artykuł w linku [i go sobie wydrukować :D] bez głupich błędów niż książkę, ale jak wolisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do empiku i se pooglądaj ja tak zrobiłam. I świetnie trafiłam naprawdę polecam książkę Akwarium moja pasja Pawła Zarzyńskiego jest doskonały opis ryb, chorób, roślin itp. + piękne ilustracje. Po prostu idziesz wyciągasz dużo książek w empiku siadasz wygodnie w fotelu i przeglądasz tylko jedno, ale znajdź dobry empik bo u nas w 1 to OMG nie wolno czytać i wg. a w 2 jest super wyciągasz sobie książki na stolik siadasz, czytasz, przeglądasz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...