Jump to content

Literatura akwarystyczna


wojtek0018
 Share

Recommended Posts

Witam!

Poszukuję jakiś ciekawych, dobrych i sprawdzonych książek akwarystycznych a konkretnie akwarystyki słodkowodnej. Potrzebuje jedengo atlasu o rybkach akwariowych (by były dobrze opisane) oraz jedną lub więcej książek dot. np. oświetlenia ,chorób ,roślin napowietrzania itp. itp. Dodatkowo przydałaby mi się książka o krewetkach. Jeśli ktoś może zna chociaż jedną książkę która spełnia te warunki powyżej proszę o odpisanie (nie chce linków - chcę książki ;) )

Link to comment
Share on other sites

Dwie ważne sprawy:

 

Po pierwsze o ile pamiętam, kiedyś już był podobny temat i...nic rzetelnego się nie znalazło. Atlas ryb, jeszcze dobry dorwiesz, z tym najmniejszy problem, książka dotycząca roślin jeszcze by się znalazła, ale taka książka o wszystkim, to nie bardzo. Co do chorób ryb, widziałem kiedyś, chyba nawet darmową broszurkę, bodajże Sery, nic wielkiego, kilka stron, objawy, zdjęcia, leczenie chorych ryb.

 

Po drugie - paradoksalne, to właśnie w internecie znajdziesz rzetelniejszą wiedzę. W książkach spotkałem się z masą różnych dziwnych, często nieprawdziwych informacji. Większość pozycji omija całkiem np. dojrzewanie akwarium, a jeśli już o nim wspomina, to często traktuje je jako okres od dwóch dni do tygodnia, co nijak ma się do rzeczywistości.

Pamiętam jeden przypadek gościa z naszego forum, chciał zrobić jak należy, najpierw wiedza, później akwarium... tylko to co w książce, nie było do końca takie jak być powinno.

 

Wszystko co znajdziesz w książkach masz za darmo w internecie z gwarancją, że są to sprawdzone informacje. Oczywiście jeśli czytasz dobre źródło. Byłoby nieporównywalnie łatwiej znaleźć artykuł w linku [i go sobie wydrukować :D] bez głupich błędów niż książkę, ale jak wolisz...

Link to comment
Share on other sites

Wybierz się do empiku i se pooglądaj ja tak zrobiłam. I świetnie trafiłam naprawdę polecam książkę Akwarium moja pasja Pawła Zarzyńskiego jest doskonały opis ryb, chorób, roślin itp. + piękne ilustracje. Po prostu idziesz wyciągasz dużo książek w empiku siadasz wygodnie w fotelu i przeglądasz tylko jedno, ale znajdź dobry empik bo u nas w 1 to OMG nie wolno czytać i wg. a w 2 jest super wyciągasz sobie książki na stolik siadasz, czytasz, przeglądasz itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...