Skocz do zawartości

Wybarwienie microgeophagus i coś o prętnikach


Zefir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w zbiorniku 63L parkę pielęgniczek ramireza (microgeophagus ramirezi).

Chciałbym żeby ładnie mi się wybarwiły np. jak na tych zdjęciach:

Mają one wyraziste, kontrastowe kolory. Co mam zrobić żeby takie uzyskać? Bardziej zależało by mi na takich odcieniach jak na pierwszym zdjęciu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz sprawa prętnika karłowatego/morelowego (praktycznie takie same rybki)

1. W jakich strefach przebywają te rybki? Tylko pod powierzchnią, czy można ich podziwiać często również na środku akwarium?

2. Potrzebują jakiejś specjalnej diety żeby się ładnie wybarwić?

3. Są agresywne w stosunku do małych rybek?

4. Mają jakieś szczególne wymagania? Czy są tak proste w hodowli jak np. neonki lub bojowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby ładnie mi się wybarwiły np. jak na tych zdjęciach:

Mają one wyraziste, kontrastowe kolory. Co mam zrobić żeby takie uzyskać?

Dbać o nie.

 

Teraz sprawa prętnika karłowatego/morelowego (praktycznie takie same rybki)

Nie to nie te same ryby. Morelowy to chyba odmiana barwna pręgowanego czy wargacza o ile się nie mylę ale i tak te dwa gatunki się nie nadają do tego akwarium.

 

1. W jakich strefach przebywają te rybki? Tylko pod powierzchnią, czy można ich podziwiać często również na środku akwarium?

Położenie pyska świadczy głównie o tym gdzie pobierany jest pokarm. Dno jest uważane jako ostatnie 5 cm. głębokości akwarium a ryby denne można spotkać też i płynące ku powierzchni. Prętnik pływa we wszystkich partiach wód.

 

2. Potrzebują jakiejś specjalnej diety żeby się ładnie wybarwić?

Wszystkim rybom byłoby miło gdyby się je karmiło głównie żywym pokarmem.

 

3. Są agresywne w stosunku do małych rybek?

W jakim sensie małe ryby? W sensie że jako dorosłe które są już małe czy jako młode osobniki innych ryb? Neonek nie ruszy ale na młode gupiki będzie polował (dla przykładu).

 

4. Mają jakieś szczególne wymagania? Czy są tak proste w hodowli jak np. neonki lub bojowniki?

Prętniki karłowate są odpowiednie i dla początkujących. Nie polecam hodować w jednym akwarium bojka z innymi błędnikowcami. Uwierz mi. Najlepeij by się czuły w wodzie o temperaturze ok. 20-22 stopnie bo w takich wodach wodach żyją w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby ładnie mi się wybarwiły np. jak na tych zdjęciach:

Mają one wyraziste, kontrastowe kolory. Co mam zrobić żeby takie uzyskać?

Dbać o nie.

 

Teraz sprawa prętnika karłowatego/morelowego (praktycznie takie same rybki)

Nie to nie te same ryby. Morelowy to chyba odmiana barwna pręgowanego czy wargacza o ile się nie mylę ale i tak te dwa gatunki się nie nadają do tego akwarium.

 

1. W jakich strefach przebywają te rybki? Tylko pod powierzchnią, czy można ich podziwiać często również na środku akwarium?

Położenie pyska świadczy głównie o tym gdzie pobierany jest pokarm. Dno jest uważane jako ostatnie 5 cm. głębokości akwarium a ryby denne można spotkać też i płynące ku powierzchni. Prętnik pływa we wszystkich partiach wód.

 

2. Potrzebują jakiejś specjalnej diety żeby się ładnie wybarwić?

Wszystkim rybom byłoby miło gdyby się je karmiło głównie żywym pokarmem.

 

3. Są agresywne w stosunku do małych rybek?

W jakim sensie małe ryby? W sensie że jako dorosłe które są już małe czy jako młode osobniki innych ryb? Neonek nie ruszy ale na młode gupiki będzie polował (dla przykładu).

 

4. Mają jakieś szczególne wymagania? Czy są tak proste w hodowli jak np. neonki lub bojowniki?

Prętniki karłowate są odpowiednie i dla początkujących. Nie polecam hodować w jednym akwarium bojka z innymi błędnikowcami. Uwierz mi. Najlepeij by się czuły w wodzie o temperaturze ok. 20-22 stopnie bo w takich wodach wodach żyją w naturze.

 

"Dbać o nie" - dokładniej co mam im zapewnić oprócz bogatego w rośliny akwarium, pokarmu żywego i łagodnego towarzystwa? Chyba to nie wystarczy skoro jeszcze się nie wybarwiły?

 

Nie pisałem, że prętnik karłowaty i morelowy to to samo. Budową "na oko" nie różnią się niczym, rozmiary też osiągają takie same. Jedynie ubarwienie mają inne..

http://www.superakwarium.pl/pretnik-tro ... id623.html

http://www.superakwarium.pl/pretnik-kar ... id622.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi dawać linków bo wiem co to za ryby. Zresztą jak pisałem trójbarwny to nie morelowy.

 

Dbać o nie w sensie zapewnić właściwe warunki do rozwoju: odpowiednia dieta z przewagą pokarmów żywych, odpowiednie wymiary akwarium, brak stresów z zewnątrz i wewnątrz (chodzi głównie o obsadę), możliwość schronienia (nie są konieczne rośliny, w naturze występują w miejscach gdzie roślin jest mało), stabilne i odpowiednie dla nich warunki w akwarium (tu chodzi o parametry wody). Ile je masz? Może jeszcze się po prostu aklimatyzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...