Jump to content

szyszki olchy

seb87
 Share

Recommended Posts

Dodałem dziś wywar z szyszek olchy do akwarium. ostatnio aż dwa razy wymieniałem podłoże i od tego czasu ryby były strasznie osowiałe i zestresowane. Dodanie dużej ilości wywaru bardzo im się spodobało i zaczęły śmigać jak nigdy! W dodatku woda wygląda super, z tym, że kolor ten szybko znika, wiem bo dodawałem ten wywar wcześniej do krewetek, a na 3ci dzień woda z powrotem była krystaliczna.

W jaki sposób przedłużyć można efekt zaciemnienia :?: Wygląda to rewelacyjnie i dużo naturalniej niż czysta woda :!:

AsFeron jak nie wiesz o jaki wywar chodzi to sobie poczytaj, google nie gryzie a potem komentuj.

Kolor nie powinien znikać, może masz wkład który pochłania z wody ten kolor (węgla nie masz w filtrze?).

Dałem do 200L akwa 15 szyszek i wodę zabarwiły aż za bardzo (czyli jedna szyszka na 10-15L wody). Wywaru nie robiłem, wolałem wrzucić szyszki, może też spróbuj, jeżeli nie chcesz ich na dnie zbiornika to możesz włożyć do filtra.

AsFeron jak nie wiesz o jaki wywar chodzi to sobie poczytaj, google nie gryzie a potem komentuj.

Będę komentował to co chce i nic Ci do tego.

Wywaru nie robiłem, wolałem wrzucić szyszki, może też spróbuj, jeżeli nie chcesz ich na dnie zbiornika to możesz włożyć do filtra.

To samo napisałem wcześniej, więc najpierw czytaj co jest napisane a nie spamuj.

Wróć do szkoły (albo zacznij chodzić) i przypomnij sobie co to pytanie retoryczne.

Co do tematu do wodę dobrze barwią korzenie np. dębu , szyszki olchy, dębowe liście(suche) i do tego torf. Co do całego farbowania niektórych wymienionych wyżej to nie jestem pewien, ale jestem pewien że wytwarzają one w mniejszym lub większym stopniu garbniki które odpowiadają za te całe BW dodatkowo warto dodać że duża ilość światła po prostu zabija garbniki.