Skocz do zawartości

jaka jest różnica miedzy filtrami


Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się jaki filtr użyć do 126l akwarium...

posiadam filtr kaskadowy i taki zwykły co puszcza babelki powietrza w wodzie.... obydwa są wewnętrzne...

wiec jeżeli chodzi o wielkość są porównywalnie takie same...

ale zastanawia mnie... który jest lepszy??? i dlaczego??? nie chodzi mi o markę tylko zastosowanie??

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jak już mówiłam kaskadowy jest tej samej wielkości co tez zwykły i również wewnętrzny, więc ekonomia miejsca nie jest brana pod uwagę...

wiem, że nie które ryby nie powinny mieć filtrów które robią "zbyt dużo zamieszania w akwa" bo je to strasznie stresuje,

posiadam, molinezje, pawiki, platki, mieczyki, ramirezki, kiryski, glonojady, neonki, danio... i zastanawiam się który byłby lepszy filtr dla nich...

i ogólnie chciałabym się dowiedzieć jakie ma zalety i wady jeden i drugi filtr...

 

Edit:

 

ja mam taki kaskadowy, co jest wewnatrz akwa.... i ma taka rurkę która wychodzi od niego nad taflę wody i jest przeprowadzana przez szerokość akwa i z niej z dziurek płynie woda... no chyba, że to nie jest kaskadowy... to przepraszam za pomyłkę...

 

mod: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki kaskadowy, co jest wewnatrz akwa.... i ma taka rurkę która wychodzi od niego nad taflę wody i jest przeprowadzana przez szerokość akwa i z niej z dziurek płynie woda... no chyba, że to nie jest kaskadowy... to przepraszam za pomyłkę...

to chyba masz filtr wewnętrzny z deszczownicą (ta rurka z dziurkami). Filtr kaskadowy to taki jak pisali przedmówcy, wisi na zewnętrznej ścianie akwarium. Wewnątrz akwarium jest tylko rurka, która pobiera wodę, a przefiltrowana spływa z filtra jak z kaskady wprost do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deszczownica nie wnosi za duzo do filtrowania. jest ona uzwana glownie po to, aby napowietrzac wode. gdy woda pod odpowiednim katem wpada na tafle wody, wywoluje rozne fale itp. to jest jak narazie najlepszy sposob napowietrzania akwarium :) a ogolnie kaskady sa lepsze od wewnetrznych. ja mam zewnetrzny tetra tex ex 600 i jest super :) do twojego baniaka tez sie nadaje :) bardzo prosty w obsludze zamontowaniu itp :)) koszt to okolo 200 zl z wysylka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deszczownica nie wnosi za duzo do filtrowania....

No co do tego to raczej bym się nie zgodził do końca... Jesli woda jest zasysana przez np. wewnętrzny filtr to logiczne, że jest filtrowana. I chyba w każdym przypadku tak jest bo raczej niezrozumiałe byłoby robić to bez wkładów w filtrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...