Skocz do zawartości

Neonki Ospa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie umrze, jest to ich normalne zachowanie kiedy im coś dolega. Powiem szczerze, że jeżeli masz ryby, one się przyzwyczajają, szczególnie kiedy masz je dłuuuugo. Moje w ogóle się nie płoszą, kiedy przechodzę koło akwarium, lub coś w nim robię, patrzę w nie, wręcz przeciwnie, podpływają. Bojownik o ile jeszcze żył, atakował odmulacz kiedy czyściłem dno :D kiedy byłem w jego strefie... coś wspaniałego :D hehe, super kiedy rybki się przyzwyczają do Ciebie. Gdy tylko odkryje pokrywę, od razu gromadzą się w oczekiwaniu na pokarm, wręcz same czekają na niego wieczorem, denne czasem w gromadzie tam gdzie zawsze spada pokarm.

Po prostu rybki na razie miały zbyt duży stres, nowe akwarium, transport. Powinny się wyleczyć w niedługim czasie... ewentualnie kilka słabszych padnie. Niby nie jest to groźna choroba, ale niestety jak każda choroba, może być groźna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba terapia którą prowadzę jest skuteczna bo kropki powoli znikają :D dziś rano neonek który był najgorszym stanie zgubił około 3-4 kropki :D Oddycha spokojniej ale nadal szybciej od pozostałych rybek...

 

W akwa utrzymuję temp 29C, lek Tropical Ichtio podałem na początku około 20 kropel a później codziennie dawałem po 4-5 kropel i widzę poprawę. Nie wiem czy robię dobrze czy źle ale skoro jest poprawa to sądzę że warto o tym wspomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 st. Mógłbyś nawet zaryzykować podniesienie odrobinę (30-31 st) temperatury, powinno być skuteczniej.

Tylko wtedy zmniejsza się ilość tlenu w wodzie, zimnowodne ryby będą cierpiały, roślinom może to nie odpowiadać.

No a ogółem to skoro jest skutecznie to sam zadecyduj czy jest dobrze czy nie.

Powinno być teraz z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...