Jump to content

Jaki filtr do 112L

patrykw1988
 Share

Recommended Posts

Za taką kwotę to praktycznie filtra, który będzie się sprawdzał nie kupisz chyba, że wewnętrzny czyli będzie tak samo jak teraz.

Możesz pomyśleć nad kaskadą albo najlepiej jakimś kubełkiem. Na forum piszą, że filtry kubełkowe firmy HW są ok lecz jeśli byś chciał coś lepszego to JBL e900 albo coś z eheimów na allegro używanego znajdziesz.

Co do JBL e900, fakt on się nie zapcha bo jest nie szczelny, tak skonstruowany że większość wody nawet nie przechodzi przez wkłady filtracyjne...

Za 60-80zł nie kupisz porządnego filtra do 112L, co najwyżej drugi tam sam co masz. Szykuj około 200zł to coś doradzimy. Albo ryzykuj z tymi HW-xxx, niektórzy są zadowoleni (sam nie testowałem i nie zamierzam).

Napisz może obsadę, czy masz dużo roślin, możesz dać zdjęcie akwa. Inny filtr będzie potrzebny do akwarium z małą ilością ryb i dużo roślin, a inny do przerybionego akwa z małą ilością roślin.

Tak średnio, nie jest źle mimo wszystko. Jak pisałem wcześniej, za 60-80zł nie kupisz jednego filtra który to ogarnie, ja na Twoim miejscu bym dozbierał kasy i kupił kubełek, możesz też za te 60-80zł kupić np. Aqua-Szuta Turbo N750, ale wtedy ten Aquael co masz też by musiał zostać, albo 2 wewnętrzne, albo 1 kubeł.

A ja bym poradził założycielowi tematu zrobić swój kubełek. Rzecz jest strasznie banalna lecz wymaga precyzji.

Gdzieś na forum jest jak takowy zrobić, a jak coś by się tobie nie podobało, był by za mały to możesz dodać segment i już. Kwestia dobrania odpowiedniej pompki.