Skocz do zawartości

Kilka pytań początkującej o rozmnożenie danio


Guppy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Postanowiłam, że spróbuję rozmnożyć danio - jedną z moich ulubionych rybek akwariowych. Z góry uprzedzam, że będę miała co zrobić z maluchami, część mogę oddać do zoologicznego, część chcę przeznaczyć do zarybienia mojego akwarium, a kolejną część chętnie przyjmą znajomi. I tak jestem pewna, że rybek może zabraknąć nawet dla mnie, ale uważam, że warto spróbować.

Ponad tydzień temu nabyłam 10 sztuk danio (pręgowany i lamparci, wiem, że się ze sobą mogą krzyżować). Niestety część z nich dostała martwicy. Więc do ogólniaka wlałam Healthosan z firmy Tropikal. Efekty już są, zdecydowanej większości ryb odrosły płetwy. Do rozmnażania planuję użyć jednej samicy danio (będzie lamparcia) i dwóch samców (tutaj muszę jeszcze się zastanowić). Problem w tym, że samiczka w ogóle nie jest gruba - czyli nie ma ikry. Dlatego planuję włożyć ją do kotnika w osobnym (20L) akwarium, a na drugi dzień wpuścić samczyki (samce będą pływać w akwarium, samica w kotniku). Tarlaki będą obficie karmione pokarmem mrożonym (ochotka, wodzień, larwa komara). Po tygodniu wypuszczę samiczkę i będę czekała na efekty. Aha.. dodam jeszcze, że w moich okolicach mam bardzo twardą wodę, a danio podobno lepiej się trze w miękkiej. A jako ruszt ikrowy będę miała mech jawajski. I teraz kilka pytań:

1. Czy wszystko dobrze robię? Czy samiczka po tygodniu napełni się ikrą?

2. Co zrobić z tą twardą wodą? Jak zalać akwarium tarliskowe? Mogę dodać wody destylowanej, albo AGUACID'U z Tropikala?

3. Czy temp. 25-26* będzie odpowiednia? Kiedy ją podwyższyć? W dniu tarła czy zaraz po wpuszczeniu ryb?

4. Czy na czas tarła wyłączyć filtr?

5. Co dodać do wody, aby zapobiec pleśnieniu ikry? Healthosan może być?

6. Czym karmić narybek? Jakich mrożonek można użyć?

 

I to chyba na razie tyle. W razie czego będę jeszcze się pytała. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Sz.P. Pan moderator nie popada już w paranoję poprawiając wszystko na czerwono? Zawsze jak się szybko pisze może umknąć jakaś literka. A przez te czerwone poprawki posty stają się zupełnie nieczytelne. Chyba aż takich rażących błędów nie robię? Zdanie zaczynam wielką literą i kończę kropką. Tak ja byłam modem to poprawiałam posty, ale nie na czerwono, a już zupełnie nie rozumiem tego dopisku "mod. - Pisownia!" Ja sama zrezygnowałam z przeczytania kilku wątków przez te poprawki. One wcale nie dają większej przejrzystość forum, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czy na czas tarła wyłączyć filtr?

5. Co dodać do wody, aby zapobiec pleśnieniu ikry? Healthosan może być?

Guppy mogę Ci odpowiedzieć tylko na dwa pytania bo na resztę nie znam dokładnych odpowiedzi.

A więc:

4.Filtr zawsze powinien działać(24h/7), a z tego co zauważyłem u moich kirysków spiżowych to starają się ją składać naprzeciwko wylotu deszczownicy, żeby ikra była dobrze natleniona.

5.Do wody nic nie dodawaj, postaraj się jedynie aby filtr dobrze napowietrzał ikrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...