Skocz do zawartości

charkter do 112l


mambusia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi czy jest jakaś rybcia która można wsadzić do zbiornika 112 l . od razu zaznaczę ze nie interesuje mnie popielniczka ramirez ponieważ nie chce przezywać stresu z możliwością spadania czy wzrostu parametrów. również rozpatrzałam kupno filtra ro lecz obawiam się ze i tak nie podołam jej wymagania pyzatym nie rozumiem tego całego procesu uzdatniania wody i mieszania do uzyskania odpowiedniego odczynu hp czy twardości. rozważałam również prątnika lecz obawiam się ze również potrzebuje miększej wody. jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej czytałam to wszytko milion razy. nie odsyłajcie mnie znowu do lektury . cały czas czytam o to o kakadu a to o ramirez a to o prątniku a to o pielęgnicach afrykańskich. pisze bo chce się dowiedzieć czy znacie jakieś rybki które mogę hodować jako takie ze tak powiem główne czyli najokazalsze z pośród wszystkich stadnych itd bez zmiany parametrów wody ( kranówki )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 112 mam wymieszane neonki inesa z minorkami (błyszczyk barwny). Dwa stadka, trochę mało wymagających roślin - jak dla mnie na poczatek i jedne i drugie rybki nie są wymagające. Cała zabawa polega na tym , żeby przy akwa robić to, co robić się powinnno, czyli np pomianki wody 20-30% raz w tygodniu. I to chyba tyle. W szcegóły wchodzi się wraz ze wzrostem doświadczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ... ale również czytam ze ta rybka preferuje raczej miękka wodę . ja już mam rybki ponad rok i wszystko co zamieszkało u mnie żyje i ma się dobrze co tydzień robię podmiankę 20% odstanej wody. do tego czyszczę filtr i dno oczyszczam z zgniłych liści itp. mam neony inessa barwience czarne kiryski i zbrojniki ( glonojady z wąsami albo jak niektórzy mówią poroże )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...