Jump to content

charkter do 112l


mambusia
 Share

Recommended Posts

powiedzcie mi czy jest jakaś rybcia która można wsadzić do zbiornika 112 l . od razu zaznaczę ze nie interesuje mnie popielniczka ramirez ponieważ nie chce przezywać stresu z możliwością spadania czy wzrostu parametrów. również rozpatrzałam kupno filtra ro lecz obawiam się ze i tak nie podołam jej wymagania pyzatym nie rozumiem tego całego procesu uzdatniania wody i mieszania do uzyskania odpowiedniego odczynu hp czy twardości. rozważałam również prątnika lecz obawiam się ze również potrzebuje miększej wody. jakieś pomysły ?

Link to comment
Share on other sites

jej czytałam to wszytko milion razy. nie odsyłajcie mnie znowu do lektury . cały czas czytam o to o kakadu a to o ramirez a to o prątniku a to o pielęgnicach afrykańskich. pisze bo chce się dowiedzieć czy znacie jakieś rybki które mogę hodować jako takie ze tak powiem główne czyli najokazalsze z pośród wszystkich stadnych itd bez zmiany parametrów wody ( kranówki )?

Link to comment
Share on other sites

Ja w swoim 112 mam wymieszane neonki inesa z minorkami (błyszczyk barwny). Dwa stadka, trochę mało wymagających roślin - jak dla mnie na poczatek i jedne i drugie rybki nie są wymagające. Cała zabawa polega na tym , żeby przy akwa robić to, co robić się powinnno, czyli np pomianki wody 20-30% raz w tygodniu. I to chyba tyle. W szcegóły wchodzi się wraz ze wzrostem doświadczenia....

Link to comment
Share on other sites

rozumiem ... ale również czytam ze ta rybka preferuje raczej miękka wodę . ja już mam rybki ponad rok i wszystko co zamieszkało u mnie żyje i ma się dobrze co tydzień robię podmiankę 20% odstanej wody. do tego czyszczę filtr i dno oczyszczam z zgniłych liści itp. mam neony inessa barwience czarne kiryski i zbrojniki ( glonojady z wąsami albo jak niektórzy mówią poroże )

Link to comment
Share on other sites

być może i preferuje. U mnie w kranie woda jest bardzo twarda. Żeby coś zmienić albo ją przegotowuję, albo mieszam z destylowaną, ale czasami jak nie mam zbyt wiele czasu i robię szybką podmianę, to daję odstaną kranówkę i wszystko jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...