Jump to content

charkter do 112l

mambusia
 Share

Recommended Posts

powiedzcie mi czy jest jakaś rybcia która można wsadzić do zbiornika 112 l . od razu zaznaczę ze nie interesuje mnie popielniczka ramirez ponieważ nie chce przezywać stresu z możliwością spadania czy wzrostu parametrów. również rozpatrzałam kupno filtra ro lecz obawiam się ze i tak nie podołam jej wymagania pyzatym nie rozumiem tego całego procesu uzdatniania wody i mieszania do uzyskania odpowiedniego odczynu hp czy twardości. rozważałam również prątnika lecz obawiam się ze również potrzebuje miększej wody. jakieś pomysły ?

jej czytałam to wszytko milion razy. nie odsyłajcie mnie znowu do lektury . cały czas czytam o to o kakadu a to o ramirez a to o prątniku a to o pielęgnicach afrykańskich. pisze bo chce się dowiedzieć czy znacie jakieś rybki które mogę hodować jako takie ze tak powiem główne czyli najokazalsze z pośród wszystkich stadnych itd bez zmiany parametrów wody ( kranówki )?

Ja w swoim 112 mam wymieszane neonki inesa z minorkami (błyszczyk barwny). Dwa stadka, trochę mało wymagających roślin - jak dla mnie na poczatek i jedne i drugie rybki nie są wymagające. Cała zabawa polega na tym , żeby przy akwa robić to, co robić się powinnno, czyli np pomianki wody 20-30% raz w tygodniu. I to chyba tyle. W szcegóły wchodzi się wraz ze wzrostem doświadczenia....

rozumiem ... ale również czytam ze ta rybka preferuje raczej miękka wodę . ja już mam rybki ponad rok i wszystko co zamieszkało u mnie żyje i ma się dobrze co tydzień robię podmiankę 20% odstanej wody. do tego czyszczę filtr i dno oczyszczam z zgniłych liści itp. mam neony inessa barwience czarne kiryski i zbrojniki ( glonojady z wąsami albo jak niektórzy mówią poroże )

być może i preferuje. U mnie w kranie woda jest bardzo twarda. Żeby coś zmienić albo ją przegotowuję, albo mieszam z destylowaną, ale czasami jak nie mam zbyt wiele czasu i robię szybką podmianę, to daję odstaną kranówkę i wszystko jest ok.