Skocz do zawartości

Który ZWINNIK pływa bardziej stadnie?


jeronimo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwinnik czerwonousty (Hemigrammus rhodostomus) vs Zwinnik Blehera (Hemigrammus bleheri)

które z tych rybek pływają bardziej stadnie? ;-)

 

W internecie jest mnóstwo fajnych filmów na których te rybki ładnie pływają jedna za druga, tworząc ładne ławice. Problem w tym że gołym okiem widać że osoby publikujące tego typu filmiki mylą poszczególne nazwy/gatunki. Przez to sam już nie wiem które wybrać.

Chciałbym kupić z 10-15sztuk do mojego akwarium (patrz sygnaturka) w którym są już neony (które pływają jak popadnie, mało stadnie) oraz z 30-50sztuk do nowo powstającego akwarium 200L.

 

A może jest tak jak z neonami że dopóki nić im nie zagraża (np. większa ryba) to pływają i tak gdzie popadnie :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Zwinników Blehera to nie wiem, ale mam 18 sztuk Hemigrammus rhodostomus - pływają ławicą.

no Hemigrammus rhodostomus fajnie wyglądają ;-)

 

kurcze myślałem że więcej osób będzie miało te rybki lub też blehera :shock:

 

Chyba do dużego akwarium wezmę Blehera bo są większe, a do mniejszego te drugie bo według opisów rosną trochę mniejsze ;-)

 

pozdrawiam i thx ze chociaż Ty coś napisałeś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może posłużę się przykładem z zeszłorocznych targów akwarystycznych... było tam piękne wielkie "neonkarium" no i wystawca się chwalił że oprócz neonów (było ich na oko ponad 200sztuk) pływa tam jedna rybka która je straszy (niestety nie pamiętam nazwy, taka cała czarna pływająca raczej w strefie dennej; kiedyś był temat o niej na forum *) i dzięki temu neony pływają w bardziej skupionej grupie i ładnie wyglądają.

 

Ja mam neony (112L) i widziałem u znajomego w akwarium większym (chyba 350L) że neony pływają jak chcą (jeśli nic im nie zagraża = większe ryby).

 

IMHO zestawiając zwinniki, a neony to można chyba stwierdzić że zwinniki pływają bardziej stadnie (jak to ładnie na początku posta nazwałem :P).

 

Może trochę przesadziłem z tym postem porównując tak podobne rybki... ale nadal będę się trzymał wersji że na pewno są ryby które bardziej lubią pływać stadnie (w skupionej grupie) i mniej :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

pozdrawiam ;)

 

/EDIT

* Labeo bicolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem może...

Mi się wydaje, że zależy też to od wielkości akwarium też.

Nie wiem jak tam jest w takich większych ławica 200 sztuk, ani jak to wygląda na targach, ale w akwarium jak ryby mają spokój to pływają razem a jak je coś goni to się rozdzielają. przynajmniej takie jest moje doświadczenia z ławicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ryby mają spokój to pływają razem a jak je coś goni to się rozdzielają. przynajmniej takie jest moje doświadczenia z ławicami.

no w naturze jest chyba na odwrót :mrgreen: no ale akwarium to nie natura :P :P :P

 

 

 

chyba na tym co napisałem poprzestanę:

Chyba do dużego akwarium wezmę Blehera bo są większe, a do mniejszego te drugie bo według opisów rosną trochę mniejsze ;-)

pozdrawiam właścicieli zwinników ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...