Jump to content

Wkłady filtracyjne do fluval 305 ?

lesiu681
 Share

Recommended Posts

Witam ! Jak w temacie , jakie wkłady zastosować do fluvala 305 . Do tej pory miałem gąbkę , ceramikę i żwirek amonowy , na który przyszedł chyba już czas bo mam go ponad 3 miesiące . Czy stosować to samo po wymianie na nowe czy może macie jakieś sugestie co do lepszej ewentualnej "obsady" filterka :lol: . Dodam , że przy tym zestawieniu wkładów nie miałem większych problemów z parametrami wody , no może trochę czasami "podskakiwało" mi NO3 ale ogólnie w miare dobre miałem pomiary. Jestem otwarty na podpowiedzi i rady bo może ktoś z was zna lepsze możliwości filtrowania bo jednak muszę przyznać , że dopiero od niedawna mam do czynienia z filtrami zewnętrznymi . Mam baniak 200 l , filtr zewnętrzny Fluval 305 , wewnętrzny Aquael 250(chyba :) ) 15 neon inesa , 8 bystrzyk ozdobny 6 gupik 4 kirysek panda+pstry 2 zbrojnik 1 bocja siatkowana (chce dokupić 4 lub 5 ale nie mogę trafić)

ja mam 205 i mam ta dużą gąbkę, eheim lav i mała gąbeczkę żeby paprochu nie dostawały się do głowicy

Tak , ja też mam aż 4 gąbki ale co oprócz tych gąbek , jakie dodatkowe wkłady najlepiej zastosować tak aby parametry wody były jak najlepsze , chodzi mi o to żeby filtracja biologiczna i chemiczna była na jak najlepszym poziomie.