Jump to content

Okrzemki?

k j
 Share

Recommended Posts

Witam!

Wyskoczyło mi "coś" na szybie, wygląda jak rdza. Z opisu pasują do okrzemków lub brunatnic.

Oświetlenie 13h, 2x 18W, nawożone EasyCarbo 2,5ml.

Obsada:

1 Molinezja

4 Zwinniki Czerwonouste

Proszę o pomoc w identyfikacji :)

Zdjęcie:

Dołączona grafika

• 1 month later...

Jaki litraż?

Za dużo świecisz. Na czas zwalczania okrzemów zmniejsz oświetlenie do 8h i zwiększ napowietrzanie, mi zawsze pomaga.

Po zniknięciu świeć 9-10h.

1 h krótszego świecenia zrobi różnicę??? :zamieszany:

Jaki litraż?

Za dużo świecisz. Na czas zwalczania okrzemów zmniejsz oświetlenie do 8h i zwiększ napowietrzanie, mi zawsze pomaga.

Po zniknięciu świeć 9-10h.

1 h krótszego świecenia zrobi różnicę??? :zamieszany:
U mnie przy 8h świecenia okrzemiki znikły, więc stąd ten czas.

Zresztą tu chodzi o zejście z 13h do 8h. Potem może świecić 9-10h.

Jeśli chce może nawet 7h świecić i to nie zrobi różnicy.

to było napisac 7-8h a nie 8

Jedno i to samo. U mnie sprawdziło się 8h, więc tak piszę.

wiem ze zaczynam wariować i się czepiać ale mnie nie pohamujesz :lol: :lol: :lol:

Rób co chcesz.

Robisz tylko nie potrzebny spam i tyle.

chyba raczej my robimy mały... spam... a co do tematu jest jeszcze jedna rada, gdy tylko się da ( choć nie zawsze) okrzemki należy usuwać mechanicznie,( palcami) lub gąbką

Bez sensu jest takie usuwanie. Jak już AsFeron napisał - wrócą po jakimś czasie. Jeśli nie chcesz mieć glonów to pierwsze co robisz to zmieniasz tak parametry aby były złe dla glonów, a następnie usuwasz mechanicznie i nie powinny wrócić, bo jak pominiesz pierwszą czynność to non-stop będziesz miał glony.

to nie jest jednorazowy sposób chodzi o to aby robić to przy wspomnianych wcześniej zaleceniach

PS, Asferon, mógłbyś podać link do swego akwa? jeśli masz do niego zdjęcia na tej stronie czy gdzie indziej,

bo staram się wzorować na akwariach tych bardziej doświadczonych akwarystów...

aha super by było :D zawsze się zastanawiałem jak wyglądają akwa innych ludzi a tu trafiłem na tą stronkę i teraz wstyd mi pokazać własne akwa :( ( okropna aranżacja)

Nie ma strachu pokaż swoje akwarium w dziale słodkowodne i morskie zawsze ktoś pomoże Ci stworzyć ładna aranżację.

Edit.

Skoro zmagasz się z okrzemkami to mechaniczny sposób jest w porządku po każdym czyszczeniu podmień 30% wody.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...