Skocz do zawartości

jaki filtr do 300l


gajor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich. Mam takie male pytanko, chce kupic filtr do akwarium 300 l i tutaj moje pytanie - jaki doświadczeni Akwaryści by mi proponowali ?? :)

 

Drugie pytanie brzmi...

 

Czym sie różni filtr...

 

http://allegro.pl/eheim-professionel-22 ... 85273.html

 

od tego...

 

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-do-60 ... 57960.html

 

nie chodzi mi tutaj o wydajność czy cenę itp. chodzi mi czystość wody czy cos w tym stylu i czy opłaca sie kupić ten droższy filtr??

 

Prosiłbym aby ktos mi pomógł, wielkie dzieki z góry!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kasa nie gra roli to bierz ten pierwszy na pewno filtr dobrej marki a taką jest firma eheim będzie wydajniejszy i cichszy. Podałeś dwie skrajne opcje filtr dość drogi oraz bardzo tani chińczyk a są jeszcze pomiędzy nimi pośrednie kubełki takie jak np. JBL e1500 czy tetra ex 1200, które warto także rozważyć cena ich około 380 zł. Ja osobiście używam JBL e900 i jestem bardzo zadowolony z jakości wody w akwarium 200l. Jednak tobie do 300l polecam coś wydajniejszego. Ale tak jak pisałem jak masz kasę to możesz sobie pozwolić na eheim`a. Tani chińczyk to przede wszystkim kiepska jakość materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Eheima 2228 mogę potwierdzić że ten filtr jest naprawdę świetny. Używam go w 450l baniaku, bardzo cichy sprzęt, jak nie spojrzę na lustro wody to nie wiem czy działa. Poza tym Eheim produkuje bardzo solidne filtry, co było dla mnie najbardziej istotne przy zakupie, nie chciałbym żeby pod moją nieobecność na podłodze znalazło się pół tony wody :) A co do awaryjności tego drugiego filtra to nie wiem, ja bym nie ryzykował podłączenia "taniego chińczyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać że różnią się ceną :D . Tak naprawdę jeżeli chodzi o czystość wody to lepiej wypadnie ten który ma większą objętość filtracyjną i większy przepływ wody. Na pewno Ehiem jest solidniejszy od WH. Osobiście wolał bym Ehiema ale ten WH jest ciekawą alternatywą za małe pieniądze, tak że bym się nad nim zastanowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...