Skocz do zawartości

Rybki mi zdychają


matibu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem molinezja zdechła mieczyk też, molinezja miała białe kropki , obawiam się że to może być pleśniawka i przyniosłem ją ze sklepu z przeźroczkami bo mają taką watkę na końcach płetw, dodawałem tak tydzień temu 1. bactoactive 2. po kilku dniach bactosan . potem dorzuciłem przeźroczki i kupiłem z niewiedzy sprzedawcy chloramina. 3 po kilku dniach w innym sklepie okazało się że musze kupić antychlor czyli nr 4 . a teraz podmieniłem wodę 30% i dodałem Healthosan. co dalej jak sobie z tym poradzić proszę o pomoc i wyrozumiałość pozdrawiam Mateusz akwarium 54Litry neonki x8, hokejówka x2, bojownik x1, kirysek x2, slimaki małe 2 i duże 2, danio x2 mieczyk się ostał jeden, razbora klinowa x2 , brzanka x2 , przeźroczka x2 , kosiarka x 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mój błąd rybki wrzuciłem do akwarium po 4 dniach od założenia akwarium, temperatura na początku ok 26-28`, potem spadła na 24 ,m a jak zauważyłem objawy to ustawiłem grzałkę na 28, teraz bojownik chowa się pod kamieniami już z nim źle, a jeszcze mieczyk po prostu nie widział gdzie płynie i o wszystko się obijał. Pokarm ichtio-vit. Molinezja miała ciało pokryte białymi kropkami i zdechła. Teraz po 3 dniach od dodania healtosan woda jest cała zielona. Filtr Elite jet-flo50, grzałka Aqua szut hot 2005 z termostatem, roślinki dwa rodzaje ale nie powiem jak się nazywają po prostu nie wiem. dorzuciłem kilka kamieni takich jak granit i podobne wziąłem ze przydrożnej sprzedaży kamieni ozdobnych do ogródka, czyli pochodzenia zagranicznego , ładne białe lekko błyszczące (wyparzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmienilem wodę 30% i dodałem cmf

To nic nie da masz wiele ryb które nie nadają się do tego litrażu o ilości wymaganej do hodowli i reszcie nie wspomnę.

Posłuchaj Anijii227 i zacznij od początku uważnie czytając najpierw o rybach przed kupnem a które zamierzasz hodować.

Żadna chemia i podmianki nie pomogą.

Z tego co masz zostawił bym tylko neonki i bojownika reszta do oddania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie robię poczekam do poniedziałku po dodaniu cmf wróciło do normy rybki całkiem fajnie się zachowują, widać poprawe tak jakby healthosan im przeszkadzał. mam tylko jeden problem brzanka różowa ma duży brzuch nie z przekarmienia a nie wiem czy to ciąża ani czy to w ogóle samica. przyjmując że "samica" to samiec ją ciągle goni ale non stop. co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

akwarium 54Litry neonki x8, hokejówka x2, bojownik x1, kirysek x2, slimaki małe 2 i duże 2, danio x2 mieczyk się ostał jeden, razbora klinowa x2 , brzanka x2 , przeźroczka x2 , kosiarka x 4.

Daj tam grzałkę 500W, zagotuj wodę, przypraw do smaku(polecam szczyptę oregano i czosnek), gotuj 7 minut na małym ogniu. Podawaj z makaronem i białym winem. Na drugie danie polecam kalmary z frytkami oraz małże jako dostawka.

 

Z tego będzie więcej korzyści, niż z tego co tam teraz robisz.

 

Mam Ci podać przyklejone tematy? Szukajkę? Google? Dział z obsadami?

Nieeee...nie będę taki...weekend jest....lenia mam :P

Sam sobie tego poszukaj :P

Zamykam ten armagedon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...