Skocz do zawartości

Brązowy nalot na Wąkrotce ( Hydrocotyle leucocephala )


Adrian15223
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Wąkrotką ( Hydrocotyle leucocephala ). Niedawno zauważyłem na liściach brązowy nalot i może ze trzy ogółem(na tych co mają brązowy nalot) małe dziurki w liściach, z resztą lepiej będziecie wiedzieć o co chodzi po zobaczeniu zdjęć:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na zdjęciach woda wygląda na żółtawą ale to wina zdjęcia ponieważ robione telefonem SE K800i. Na żywo woda kryształ :D

 

:arrow: Akwarium o pojemności 112l (80x35x40h)

:arrow: oświetlenie 1x24w T5 6500K EcoLine i dodatkowo ostatnio cała pokrywa wyklejona folią aluminiową, w tym tygodniu powinien dojść jeszcze jeden moduł 1x24w T5 8000K EcoLine.

:arrow: podłoże od dołu: JBL AquaBassic Plus>13 kulek dla roślin filtrus>żwir akwarystyczny

:arrow: Stosowałem jedynie preparat PlantaMin firmy Tetra w ilości 5ml na 10l wody stosowany tylko raz i było to bodajże 03.09.2011

:arrow: W akwarium jest Co2 podawane z bimbrowni

 

W akwarium widziałem jednego świderka.

Zauważyłem jeszcze pomarańczowo/brązowawe plamki na korzeniu(jedno z najwyższych miejsc korzenia i najbardziej oświetlone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje pani, to są chyba brunatnice, a na jednej stronie znalazłem opis że najczęściej pojawiają się w nowych akwariach i po ok 4tygodniach znikają i glonojady mogą pomóc je zwalczać.

Moje akwarium właśnie dojrzewa(w piątek będą 2tyg) jak na razie nie ma żadnych rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio że na tym nalocie znajdują się bąbelki, i coś takie nitkowate wylatuje z tego nalotu i pływa po akwarium i na korzeniu jest tego coraz więcej, a w najwyższym punkcie korzenia(5cm nad taflą wody) to pojawiły się również takie nitki tyle że zielone(coś jakby pojedyńcze strzępki mchu) to raczej nie krasnorosty bo nie mają tj. korzeni tylko pojedyńcze nitki.

 

:arrow: Oświetlenie zostało powiększone i jest teraz 2x24w T5 6500K i 8000K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj litraż i długość akwarium, bo być może tylko pogorszysz sprawę dokładając oświetlenie.

Te zielone pojedyncze strzępki to prawdopodobnie zielenice.

Wstaw zdjęcie tych glonów, bo mogą to też być zielone glony nitkowate.

i coś takie nitkowate wylatuje z tego nalotu i pływa po akwarium i na korzeniu jest tego coraz więcej, a w najwyższym punkcie korzenia(5cm nad taflą wody)

Wstaw tego czegoś zdjęcie i podaj dokładniejsze informacje.

Oświetlenie zostało powiększone i jest teraz 2x24w T5 6500K i 8000K

Jeśli akwarium jest za małe na takie oświetlenie to tylko pogorszysz sprawę z zielenicami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj litraż i długość akwarium

Akwarium o pojemności 112l (80x35x40h)

Mnie się raczej wydaje że to wina nawozów, za dużo na początek. Bo oprócz podłoża do wody dodałem Plantamin firmy tetra.

 

Zdjęcia zaraz dodam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz za nie dopatrzenie litrażu.

Twoje akwarium może mieć tak 2x15W

Nic się nie stało :)

Specjalnie dokupiłem drugi moduł 1x24w T5 8000K bo reszta roślinek w aqwa mi gniła. A teraz rosną w mgnieniu oka a w szczególności rotala rotundifolia. Dzisiaj odciąłem te listki wąkrotki na których było to coś brązowe. Jutro zamierzam wyjąć korzeń i go jeszcze raz dokładnie wyszorować kamień z resztą też.

 

Powrzucałem zdjęcia może coś z nich więcej wywnioskujecie, pierwsze trzy zdjęcia są przed przycinki(tych lisków z brązowym nalotem) reszta już po przycince

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://images40.fotosik.pl/1081/08718b0143262efcmed.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/1090/af6a5ed6b75b5588med.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1048/a3f0e50bc8c1e29fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...