Skocz do zawartości

Nowy filterek


Zefir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik 60x30x35 czyli 63L. Dużo roślin, planuję też dużo rybek. Tak więc dobra filtracja konieczna

 

Filtr planuję kupić w internecie, taniej wychodzi, tak więc chciałbym zejść poniżej 80 zł już z przesyłką.

 

Jaki będzie najlepszy?

Przejrzałem wszystkie sensowne na allegro, znalazłem kilka:

 

I. Podobno dobra włoska firma, duzy pobór energii jak na taką wydajność w porównaniu z innymi

http://allegro.pl/eden-325-filtr-wewnet ... 80002.html

----------------------------------

II.Filtr z którym się jeszcze nie spotkałem, dosyć atrakcyjny jesli parametry są prawdziwe.

http://allegro.pl/aquael-turbo-filter-5 ... 71822.html

----------------------------------

III.Dosyć duzy filtr (widziałem na zywo, cięzko będzie ukryć), ma wkład gąbkowy, także spory pojemnik na ceramikę lub coś innego. Wodę powinien zrobić na kryształ.

http://allegro.pl/aquael-turbo-650-filt ... 31160.html

EDIT: Lub ten, podobny http://allegro.pl/aquaszut-turbo-n-550- ... 61577.html

----------------------------------

IV. A może tamte filtry to strata pieniędzy i lepiej dołozyć i kupić porządną kaskadę?

http://allegro.pl/aquael-fzn-2-filtr-ka ... 71948.html

http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-elite ... 51365.html

----------------------------------

V.Używany filterek eheim.. nie wiem czy warto byłoby zaryzykować..

http://allegro.pl/eheim-classic-2213-ok ... 47144.html

----------------------------------

VI. Filtr o słabym przepływie, ale miejsca na wkłady sporo.. podobno włoska firma

http://allegro.pl/eden-501-niewielki-fi ... 81489.html

Lub podobny, tyle że chiński - http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kube ... 72747.html

 

A może macie jakieś inne propozycje?

 

Czego potrzebuję od filtra:

- Konieczna jest cicha praca

- Dobry przypływ (dużo ryb)

- Dobre oczyszczanie mechaniczne i biologiczne (dużo ryb)

- Potrzebuję tez jakiegoś rozwiązania na ruch tafli wody... robi mi się osad bakteryjny na powierzchni oraz dziwna piana, z filtrami wewnętrznymi nie ma problemu, wypuszczane babelki uniemożliwiają tworzenie się osadów. Jednak obecna kaskada wcale taflą nie rusza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na moje oko do tego litrażu najlepsza będzie kaskada (nie zajmuje miejsca w akwarium i więcej złoża filtracyjnego upchasz). Kubełek w tej cenie raczej do najcichszych nie będzie należał a używany jak to używany gwarancji nie masz ile pociągnie jednym słowem loteria choć eheim jest dobrej firmy ale mercedes też się czasem zepsuje. W tym przedziale cenowym wybrałbym kaskadę FZN-2. Nie wiem co masz na myśli dużo ryb ale jak masz przerybione akwarium to filtr nawet najlepszy nie rozwiąże problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem przekonany do filtrów kaskadowych , miałem kiedyś podobny do tych na zdjęciach i choć był cichy to jednak filtracja nie była zadowalająca i szybko musiałem dołożyć drugi filtr wewnętrzny ,z czasem wywaliłem kaskade i zakupiłem kubełek zewnętrzny stąd moja propozycja , zobacz ten http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-502-d ... 86724.html może to będzie jakiś kompromis pomiędzy ceną a jakością wody w baniaku. Wcale nie musi być akurat ten który proponuję ci w tym linku ale radziłbym ci poszukać w allegro , można utrafić czasem fajne okazje a jednak zewnętrzny kubeł to o wiele lepsze rozwiązanie no i czasem niewiele więcej trzeba dołożyć . Pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przerybionego akwarium, ale chciałbym mieć ok. 20 rybek.. więc filtr potrzebuje dobry, fzn-3 chyba za mocny, co mi po tym że ma możliwości skoro i tak ich nie użyję, nie chcę mieć pralki i krasnorostów.

Pozostaje jeszcze problem z osadem.. obecna kaskada wcale nie rusza taflą wody.. nie wiem czy w przypadku fzn-2 tak nie będzie? I jeszcze jest ten filtr Aquael Turbo 650.. Dobry ma przepływ, głośność myślę że porównywalna z innymi wewnętrznymi tej firmy i spory pojemnik na ceramikę.. jedyny minus to rozmiary.. co o nim myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był podobny temat, również dotyczący 60L.

 

viewtopic.php?f=8&t=35243

 

Jeżeli chciałbyś coś bardziej kompaktowego wewnętrznego, nie tak wielkiego jak aquael turbo 650 to jest jeszcze na rynku aqua-szut turbo 550. Jest o tyle fajny, że można go rozbudowywać dowolnie i ma nawet sporo miejsca na media filtracyjne.

 

Dołączona grafika

 

U siebie dokupiłem taki drugi pojemnik podczepiany pod pierwszy (nie potrzeba dodatkowych złączek, po prostu się wciska).

 

Zgadzam się z lesiu681, kubełkowy filterek to bardzo dobre rozwiązanie. Niestety trzeba troszkę kasy dołożyć, ale ludzie raczej później nie żałują inwestycji.

 

PS. Niestety nie mogę looknąć na propozycję lesiu681, bo właśnie jest przerwa techniczna na allegro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że jeśli kupisz ten co kolega pokazał na zdjęciu to nie będziesz żałował. Ja mam co prawda model 750 i sprawdza się znakomicie.Poza tym bardzo cichutki,3 lata gwarancji.U mnie chodzi od roku, 24 na dobę bez żadnego problemu. możliwość rozbudowy to też duży atut.Właśnie tez zamówiłem w sklepie drugi pojemnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był podobny temat, również dotyczący 60L.

 

viewtopic.php?f=8&t=35243

 

Jeżeli chciałbyś coś bardziej kompaktowego wewnętrznego, nie tak wielkiego jak aquael turbo 650 to jest jeszcze na rynku aqua-szut turbo 550. Jest o tyle fajny, że można go rozbudowywać dowolnie i ma nawet sporo miejsca na media filtracyjne.

 

Dołączona grafika

 

U siebie dokupiłem taki drugi pojemnik podczepiany pod pierwszy (nie potrzeba dodatkowych złączek, po prostu się wciska).

 

Zgadzam się z lesiu681, kubełkowy filterek to bardzo dobre rozwiązanie. Niestety trzeba troszkę kasy dołożyć, ale ludzie raczej później nie żałują inwestycji.

 

PS. Niestety nie mogę looknąć na propozycję lesiu681, bo właśnie jest przerwa techniczna na allegro. :)

Oczywiście zgodzę sie że są to bardzo dobre filtry jak ten na zdjęciu , zresztą sam mam identyczny w swoim baniaczku i daje rade znakomicie jeśli chodzi o czyszczenie mechaniczne , ale biologicznie i chemicznie to wygląda troszkę gorzej więc dalej będe się upierał jednak przy "kubełku" za niewielką dopłatą :) Oprócz tego stosuje oczywiście filtr zewnętrzny !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc został do wyboru:

Aquael FZN-2

Aquaszut Turbo N 550

Aquael Turbo 650

 

Z tego co patrzę, to po dodaniu drugiego pojemnika do aquaszut'a będzie miał on takie rozmiary jak ten wewnętrzny aquaela.

Najlepsza chyba byłaby kaskada, tylko jak zapobiec osadowi? (czytaj pierwszy post)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babka on biologi ma te kaskady albo fzn-3. Wydaje mi się, że tam jest troszkę mniej miejsca na media filtracyjne ALE NIE JESTEM PEWIEN.

 

Aquael vs. Aquaszut wybrałem aquaszut. Dlaczego? Miałem wrażenie że jest troszkę mniejszy od tego turbo 650. Po dodaniu pojemnika na ceramike/zeolit czy co tam kto chce to aquael i aquaszut są bardzo podobne. Aquael jest troszkę wydajniejszy. Do 60L wydaje mi się za mocny przy pełnym przepływie. Zrobi niezłą pralkę (aquaszut zresztą też :P ).

 

Ciężki wybór ponieważ te dwa filtry są gabarytowo podobne, wydajnościowo też. Trzeba by poczekać na opinię ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquael jest droższy, ale może bardziej niezawodny? Gdybym miał sposób na ten osad wziąłbym kaskadę.. to chyba najlepszy wybór by był. Miejsce na wkłady, miejsca nie zajmuje, łatwy w czyszczeniu, dobry przepływ..

Chociaż wewnętrzny filtr to plus dla krewetek które by siedziały na gąbce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zdążyłem zorientować to Aquael i Aquaszut to ta sama firma.

 

Chociaż wewnętrzny filtr to plus dla krewetek które by siedziały na gąbce..

Musisz zrobić pre-filtr w kaskadzie bo ja miałem 20 małych krewetek bez pre-filtra i zostały się 3, a teraz dokupiłem następne 20 i pre-filtr i teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wychodzi na to, że jeżeli chcesz ten filtr bardziej pod krewetki to lepszy będzie aquael albo jakaś kaskada bo w aquaszucie mogą być trochę za duże otworki w tych pojemnikach. Mogę wrzucić wieczorem fotkę z tym pojemnikiem, zmierzę przy okazji rozmiar tych dziurek. Może się to do czegoś przyda i przy okazji będziecie wiedzieć czy się nada dla kreweci. Sam planuję w 17L krewetkarium więc się czegoś też dowiem przy okazji (ale u na pewno zastosuję kaskadę żeby nie marnować miejsca). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecane fotki pojemników do Aqua-Szut Turbo 550 N

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Po lewej widać wielkość tych otworów zasysających wodę i "bolców kontaktowych" od programatora czasowego. Po prawej jak wygląda podłączenie 2 pojemników, jak widać wystarczy wcisnąć jeden w drugi. :) Nada się dla krewetek czy filtr je wciągnie przez takie otworki? Sam jestem ciekaw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworki nie wydają się zbyt duże, zaryzykowałbym.

Aquaszut chyba lepiej wybrać niż ten Aquael? Przepływ prawie taki sam, jednak aquaszut jest tańszy, ma tylko 4W.

No i więcej opcji do rozbudowy.. w aquaelu tylko pojemnik + gąbka, natomiast tu mogę kilka pojemników..

Jak sobie poradzić z osadem na powierzchni gdybym kupił kaskade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się dla krewetek czy filtr je wciągnie przez takie otworki? Sam jestem ciekaw

Wciągnąć może wciągnąć lecz jak zastosuje gąbkę to ich nie zmiksuje lecz musiałbyś sprawdzać co jakiś czas.

 

 

Jak sobie poradzić z osadem na powierzchni gdybym kupił kaskade?

Musisz mieć skimmer.

 

 

http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-hbl-5 ... 27828.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquaszut chyba lepiej wybrać niż ten Aquael? Przepływ prawie taki sam,

Nie patrz na przepływ, w tym litrażu FZN2 puszczony na max robi piękną wirówkę. Nowy filtr w tym wypadku powinien pracować gdzieś na ok 1/3 mocy.

No i więcej opcji do rozbudowy.. w aquaelu tylko pojemnik + gąbka, natomiast tu mogę kilka pojemników..

Wkłady z kaskady, wystarczyłyby i w dużo większym baniaku. Nadfiltracja. Nie ma potrzeby dawać coś więcej.

Jak sobie poradzić z osadem na powierzchni gdybym kupił kaskade?

Właśnie przy kaskadzie, osadu mieć się nie powinno.

Musisz mieć skimmer.

 

Przy KASKADZIE? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aquaszut chyba lepiej wybrać niż ten Aquael? Przepływ prawie taki sam,

Nie patrz na przepływ, w tym litrażu FZN2 puszczony na max robi piękną wirówkę. Nowy filtr w tym wypadku powinien pracować gdzieś na ok 1/3 mocy.

No i więcej opcji do rozbudowy.. w aquaelu tylko pojemnik + gąbka, natomiast tu mogę kilka pojemników..

Wkłady z kaskady, wystarczyłyby i w dużo większym baniaku. Nadfiltracja. Nie ma potrzeby dawać coś więcej.

Jak sobie poradzić z osadem na powierzchni gdybym kupił kaskade?

Właśnie przy kaskadzie, osadu mieć się nie powinno.

Musisz mieć skimmer.

 

Przy KASKADZIE? :P

Porównywałem Aquael trubo 650 z tym aquaszutem a nie kaskadę fzn :P

 

Teraz mam kaskadę AquaClear i przy niej osad na powierzchni mi się robi..

Który z tych trzech wybrać? Jeśli kaskadę fzn to może do niej pasowałby skimmer z ktoregoś filtra hbl? (tylko którego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...