Skocz do zawartości

Coś niszczy rośliny (Kryptokorynę)


Krawi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem od niedawna na tym forum sprawiłem sobie ostatnio nowy baniaczek 126 L. Podłoże to jbl manado + aquabasic i kilka kulek gliniano-torfowych. Oświetlenie to 2x18 W za tydzień będzie 4X18. Akwarium stoi już dwa tygodnie nawożę CO2 z bimbrowni i Aqua Gainer. Światło pali się ok 12 godzin. Wszystko pięknie roślin oprócz dużych kryptokoryn. Zauważyłem że gniją im liście które mają otworki w łodygach jak gdyby coś je wygryzło. Po dłuższych obserwacjach zauważyłem na nich jakieś biało-przezroczyste stworzonka wielkości ok 2mm. kształtem przypominają małże nie mam pojęcia co to. Nie mam jak zrobić zdjęcia żeby pokazać te małe szkodniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przytuliki lecz znalazłem o nich takie coś :

Przytulik (Ancylus fluviatilis) - to kilku milimetrowy mięczak z kształtu przypominający połówkę małży, który żywi się glonami, może do akwarium być przywleczony z przedmiotami z naturalnych cieków wodnych, lub od innego akwarysty. W ostatnim czasie dość często spotykany w akwariach. Żywi się glonami, najbardziej aktywny i widoczny w porze nocnej (po zgaszeniu światła wychodzi ze żwiru). Nie zjada roślin, jednak w dobrych warunkach szybko się mnoży i bardzo szpeci wygląd akwarium.

Widocznie u mnie przy armii małych ampulari i młodych zbrojników cierpi na brak glonów i zabrał się za rośliny.

 

Jest jakiś sposób by go zwalczyć ( nie szkodząc rybą, ślimakom i krewetką)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...