Jump to content

Filtr wewnętrzny do krewetkarium .


Kuba Zarzycki
 Share

Recommended Posts

Wiele osób ma i kaskady i pokrywy, to się nie kłóci.

Z boku wycina się mały otwór na kaskadę. Jakość wody dużo lepsza niż przy wewnętrznym i jest to estetyczniejsze bo nic nie psuje aranżacji i nie zabiera miejsca w środku tak małego baniaczka.

Co więcej, ma to dodatkowy plus w lecie, że zwiększa to cyrkulacje powietrza pod pokrywą i znacznie zmniejsza szansę na problemy z przegrzaniem akwarium.

Link to comment
Share on other sites

W moim krewetkarium używam tego filtra http://www.sera.de/pl/produkty/wyposaze ... zny-l.html ,ten najmniejszy model - jest niezniszczalny bo zasila go pompka powietrza i idealnie się sprawuje w 35l zbiorniku , nie ma ryzyka zassania krewetek. Przy okazji takie tradycyjne filtry nieco straciły na atrakcyjności a szkoda bo są prostej konstrukcji, bardzo łatwe w codziennym utrzymaniu i oraz całkiem wydajne.

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz mieć kaskadę to może być HBL-301 lub HBL-501 (kosztują około 15zł). Jak chcesz mieć wewnętrzny polecę Aquael Fan mini(koszt około 35zł) (odsłonięta gąbka). Możesz też zainwestować w mały kubełek Resun CY-20 (kosztuje z 60zł), jako filtr biologiczny będzie bardzo dobry.

 

Ja mam filtr hamburski u krewetek i sprawdza się super (filtrów hamburskich się nie czyści, mogą pracować kilkanaście lat bez płukania gąbki).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...