Skocz do zawartości

Krzyżowanie mieczyka hellera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam samicę mieczyka hellera i planuję kupić jej jakiegoś samca. Zastanawiam się tylko czy kupić tego samego ubarwienia, czy jakiegoś innego i co by z tego wyszło jak doszło by do tarła. Powiedzcie mi czy jest jakaś szansa kupując mieczyka koi, że młode też będą mieczykami koi? Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim mieczyki są żworodne. A jeśli hodzi o ubarwienie kupił bym takiego samego, niewadomo co wyjdzie z mieszania kolorów.

Jak to wspomniano wyżej, nawet z tego samego kolory mogą młode być inne niż rodzice. Mogą barwy mieć po dziadkach, a nie wiadomo jakie jest drzewko genaologiczne rodziców, trzeba sięgać daleko w geny ryby, aby mieć pewnoość jakiego koloru będą młode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy dojdzie to tarła. Bo mieczyk koi jest mniejszy od hellera.

A mieczyk koi to nie mieczyk hellera? :D

Pewnie chodzi ci o mieszanie mieczyków koi z dzikimi mieczykami (zielonymi) jeżeli tak to czysta głupota bo:

1.Czyste mieczyki koi są więcej warte od takich kundelków.

2.Takie kundelki nie byłyby chyba ładniejsze od rodziców.

3.O ile wiem to ostatnio bardzo się ceni czystego dzikiego mieczyka zielonego od wszystkich odmian barwnych tej ryby.

Natomiast podsunę lepszy pomysł,jak robić takie eksperymenty to spróbuj połączyć mieczyki koi z czarnymi,jestem ciekaw kolorów rybek jakie by wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...