Skocz do zawartości

Zmiany


thekonrab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !

 

Jak wiecie z moim początkiem z akwarystyką nie było zbyt dobrze :( .No niestety że na to nie poradziłem.

Od 1 września próbuje zmieniać akwarium.

 

Co zrobiłem:

Wywaliłem piasek z pod spodu i dałem żwir

Zmieniłem tło na czarny brystol

 

Rozpocząłem nawożenie.Nawożę co2 z bimbrowni i kulkami gliniano-torfowymi (zamieżam kupić zestaw co2 z butlą )

 

Zdjęcie:

http://imageshack.us/photo/my-images/59/dscf0553j.jpg/

PS:Ta czerwona roślinka z lewej już jest wywalona

 

Obsada:

7 neonów inessa

12 gupików

1 danio

Oczywiście i z wielką chęcią muszę zmienić całą obsadę (szukam osoby która przyjmie ryby)

 

Więc do rzeczy:

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat mojego baniaczka, możecie krytykować nie obrażę się :)

Chce poznać jaką mi proponujecie obsadę

Jakie roślinki kupić

 

Info:

Akwarium 30l

Oświetlenie 25v takie jakie było

Podmianki co tydzień 5-6l

Oświetlenie od 7 do 21 wiem że długo :) (ale glony się nie rzucają)

Temp od 26 do 28 ale zazwyczaj 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium idzie w dobrym kierunku. Podłoże zmieniałbym na ciemniejsze a jak już idziesz w nawożenie roślin, kupujesz zestaw CO2 i masz takie dobre oświetlenie to czemu nie na jakiś substrat? AQUATIC NATURE SHRIMP-SOIL 1,5L tyle starczy i będzie też podłożem dla krewetek które będą (w moich przemyśleniach) jednym z mieszkańców tegoż akwarium. Jeszcze byś dołożył nawożenie w płynie typu makro, mikro, może fosforowy i azotowy i przy niedoborach potasowy i żelazowy. Ale najważniejsze są dwa pierwsze. I przy tych nawozach można zacząć myśleć na poważnie o roślinach. Na przód glosia, dalej odchodząc w gwiazdę wodną. Na łupinę wgłębkę. Zakupiłbyś korzeń a na niego małego anubiasa i oczywiście mchy. Po środku ala trawiaste typu lileaopsis, żabienica delikatna itp. Na tył drobnolistne i średnie zwartki.

Jaki masz filtr?

Czas na obsadę. Oczywiście wiesz że tylko gupiki się nadają. Ale ja je bym też oddał. Takie sztuczne, kundlowate, popularne ryby po prostu nie są godne roślinnego. Dałbym jedno stado drobnych kąsaczowatych lub karpiowatych czerwonego koloru pływających w toni. Może razbora borneańska? Tak z 12 szt. Do tego oczywiście krewetki na początek redki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Możesz mi podać stronę na której kupie te nawozy ?

Chodzi mi o inne niż allegro

 

Filtr mam Hanz Aquaristic hj-311b

Wydajność 300l/h

 

Ogólnie rzecz biorąc mam 300zł funduszu na ulepszenie akwarium

I nie wiem na jakich stronach tanich i dobrych kupić te nawozy i ozdoby

 

A i jeszcze jedno rośliny również nawożę Tetra PlantaMin

Edit:

 

A rogatek wejdzie gdzieś do aranżacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...