Skocz do zawartości

oswietlenie


mikelo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hallo

Diody dają różne skupienia wiązki światła, jest to uzależnione od wielu rzeczy w tym ceny. Przeważnie dostępne są ledy z 15* - 30* snopkiem światła, ale za specjalną opłatą oraz na indywidualne zamówienie można dostać leda super jasnego świecącego na 120*.

Mamy już na rynku Led Tuby które mocuje się w klasycznych oprawach świetlówkowych, są doskonałym zamiennikiem całkiem energooszczędnym.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja pracuje w Hurtowni Elektrycznej i mam z tym styczność na co dzień.

 

Bynajmniej ja jestem przeciwnikiem LED (jeśli chodzi o główne zastosowania) bo na razie nic to nie daje a ludzie mają szału pełno.

 

Może być nocne w Akwa, mogą oświetlać kuchnie blat, meble, witryny, wnęki w sufitach podwieszanych jak i za telewizorami (widziałem fajne projekty). Samochody i inne tego typu rzeczy DODATKOWE. Oprawy to też jakieś awaryjne, reklamy, światełka choinkowe,

 

Tuby już u mnie zamawiali by włożyć do normalnych biur w oprawy Rastrowe 4x18 W

Diody które zastępują halogenki na GU10, na szkoleniach widziałem już oprawy uliczne z źródłami jak butelka 1L koli. Zamiast Lampy Meta-halogenowej albo Sodowej. To Nabita Ledami.

 

Sam kupiłem sobie do domu na testy Ledy ala Halogeny GU10

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Zupełnie nie jestem zadowolony. Punktowe oświetlenie, nawet jak byś nie kupował Halogen ma większy Kąt niż dioda.

Barwy albo masz żółto albo z chłodno-białym taka trupiarnia jest w pokoju.

 

Nie wiem nie rozpisuje się więcej o tym.

Podsumuję T8 do lamusa jakieś oprawy biurowe przemysłowe Liniowe ok.

Ale W Akwarystyce tylko bym szedł w T5. ( no już nie mówię o jakiś HQI i innych bo to każdy robi co chce)

 

Ja nie jestem Milionerem ale wole t5 3x54W 10-12h na dobę w dobrej Barwie, z dobrym współczynnikiem oddawania barw, z odpowiednią długością fali i szerokim kątem świecenia.

 

Niż Ledy które nie wiem będą brały 30W bo pod taki zasilacz 30W już kilka ładnych metrów można podpiąć. Max 10m w jednym pasku ale można w kilka rzędów po 10m. Bo są spadki napięć i te na końcu będą świeciły ciemniej niż te bliżej zasilacza.

 

Moje ledy w domu to podświetlenie blatu w kuchni w profilach MDF, w szafie z krańcówką (otwierasz szafę i się podświetla w środku), pod blatem biurka oświetlenie klawiatury.

 

Technika idzie na przód i na pewno będzie z Ledami co raz lepiej. Ale dla mnie nie ma się czym podniecać Jest to Dodatek a nie alternatywa, nie da się nimi zastąpić wszystkiego.

 

To jest tylko moje zdanie może je kiedyś zmienię. Sam zastanawiałem się nad ledami w Akwa ,ale nie znalazłem artykułu który by mnie zachęcił i wyjaśnił dokładnie same zalety które otrzymają Ryby i Rośliny. Bo zalety dla mnie w oszczędności PLN, żywotności, mniej miejsca, Bo od razu w silikonie IP67 to mnie nie interesuje. Co z takiego światła będzie miała moja roślinka.

 

Edycja:

Nie wiem jak do Akwa ale w domu zamiast Ledowego mam to i jestem super zadowolony.

 

Tradycyjne żarówki tyle że zamiast pręcika mają halogenik i np 28W=40W (nie wiem jaka w tym prawda, ale świecą mi dobrze)

 

Dołączona grafika

 

Na szkoleniach były porównywane z żarówkami które miały pręciki LED. Klienci kupowali u nas żarówki za 60 pln no i jakoś szczęśliwi potem z tego nabytku nie byli.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że do akwarium nie stosuje się żarówek ledowych tylko power ledy to już całkiem inna bajka.

 

Weź porównaj sobie jednego power leda, który ma 3W i 140* świecenia, a żarówkę 3x1W, która ma 45* świecenia to będziesz widział różnicę.

 

 

 

Jak montować oświetlenie ledowe w akwarium to jedynie 3W power ledy firmy Cree albo Philipsa i będziesz widział różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...