Skocz do zawartości

450L Ruszyło


kazik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem kupić 300L ale jak już poszedłem zamówić akwarium to nie dałem rady i zamówiłem 450L.

 

 

Baniak: 450L 150x50x60

Grzałki: 2x 150W Dołączona grafika

Filtr: JHW-303B Dołączona grafika

Podłoże: Piasek Kwarcowy Kreisel moje pudełko było żółto-pomarańczowe Dołączona grafika

Do roślin kupiłem: tabletki nawożące i aqua art classic Dołączona grafika

 

Zdjęcie baniaka dodam później bo na razie muszę dojść do ładu w pokoju. Tylko nie spodziewałem się tak szybko baniaka i nie mam piasku do akwa :cry:

 

I mam problem znaczy się hmm wole się upewnić w filtrze do in podłączam węza który wysysa wodę a w out ten co wpuszcza przefiltrowana ??

http://w208.wrzuta.pl/sr/d/5LrbLyUbGG5

http://w208.wrzuta.pl/sr/d/6vTRsHyhBMl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda że nie 304, a przede wszystkim szkoda że B. Zamiast zupełnie zbędnej bajeranckiej chińskiej lampy lepiej było kupić lepszy filtr. In to jest oczywiście wlot, out wylot.

No i szkoda że profil. Akwarium nie ma 450l jak piszesz, może trochę ponad 400 co najwyżej.

Paleciaki ze skalarami nie bardzo i ogólnie z rybami pokroju gupików też nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In - wlew do filtra

Out - wypust

 

HW303 w zupełności wystarczy do 450, jak dodasz jakąś głowicę to będzie komplet. Filtr zasyp jakąś ceramiką, resztę możesz dać keramzyt, na wlot prefiltr z gąbki i już.

 

Powtórzę się po raz kolejny - jako tło matową płytę grubości 5mm z Castoramy - koszt 11PLN, równa, czarna, przylega idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokrywy dokup sobie folię odblaskową, znajdziesz na allegro, równo przyklej po zdemontowaniu świetlówek, jak pokryje się osadem wystarczy przetrzeć ją gazikiem zwilżonym octem. A płyta nie musi być z Casto, znajdziesz ją w każdym składzie budowlanym, ja poleciłem Casto bo tam od razu ją przycieli na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia tańsza (albo podobna cenowo) i nadal obstaję, że niezabezpieczone hdf ciągnie jak gazeta. Chyba, że Ty masz tą płytę z czego innego.

 

Po co jeszcze tam wewn. pchać. Lepiej właśnie było dać 304 i spokój.

 

 

Atreyu - faktycznie szkoda, że B, bo by było więcej miejsca na wkłady.

Co do profilu też się zgodzę.

A co do skalarów z paletami, to myślę, że ktoś dobrze oczytany (o paletach) sobie poradzi (wcześniej odrobaczy skalary i wprowadzi palety dopiero.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam, głowica nie hałasuje, tzn. słychać ją ale bardziej jest to dźwięk wywołany bąbelkami, głowica pracuje z programatorem i działa kilka godzin dziennie, gabkę płuczę co kilka dni, zwykle w weekend. Głowica bardzo ładnie miesza wodę w akwa, spycha kupki i łatwiej jest posprzatać. Firmowa gabka Atmana jest wystarczająca, ja mam zieloną i nie rzuca się to w oczy, jest też trochę ukryta między roślinnością, chcę jeszcze spróbować gąbki Aquaela, chodzi o tą szarą, wydaje m się że jest drobniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poskładałem wszystko zrobiłem i filtr nie działa znaczy działa słuchać go i dopiero jak zaciągnę wodę zaczyna ciągnąć ale po chwili przestaje i znowu tylko go słychać.

 

http://c.wrzuta.pl/wi18536/f7b522fa001e72a14e692cb7/20110908113

http://c.wrzuta.pl/wi16197/bc8f0a72000f7a454e692cb9/20110908114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...