Skocz do zawartości

[45l] Moja Obsada


marcindamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko dotyczące obsady w moim akwarium(45l).

Wczoraj obsada była taka:

6 neonków innesa

harem gupików pawie oczko(1+3)

malutki zbrojnik (do czasu gdy trochę podrośnie, potem oddaje go szwagrowi)

 

Kazałem wczoraj żonie kupić jeszcze tylko dwa mieczyki parkę. I co??

Wchodzę dziś do domu i w akwarium widzę Danio Malabarskie znacznie większe od pozostałych rybek. Widziałem raz czy dwa jak podgryzał samiczkę gupika. Teraz pytanie co z nim zrobić?? :help: przestanie atakować po pewnym czasie czy mam go komuś oddać?

 

I jeszcze jedno wydaje mi się że babka w zoologicznym wcisnęła jej nie mieczyki a platki dam foty to sami ocenicie

 

Wiec ogólnie obsada wygląda tak: 4 gupiki, 6 neonów, zbrojnik, Danio Malabarskie, 2 mieczyki lub platki. Jest ich zbyt dużo jak na 45l prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada źle dobrana.

Danio za ruchliwe, do oddania.

Zbrojnik do oddania teraz, nie ma na co czekać.

Molki rosną za duże, nie kupuj.

 

A to że wcisnęła jej platki, a nie mieczyki, to lepiej dla was. Mieczyk Hellera rośnie dwa razy większy od zmienniaka plamistego i wymaga przynajmniej 100l. Zmienniaki od biedy mogą zostać.

 

Poza tym zły dział, przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka agresja, to nie agresja. Jedyną zależnością ilościową którą powinno się bezwzględnie zachować to przy hodowli mieszanej nie przesadzenie z ilością samców, w stosunku do ilości samic.

 

Zresztą, nie dużo wiadomo o płci ryb autora tematu. Równie dobrze mogą to być same samiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam parę fotek...

Co dać zamiast mieczyki/platki i danio?

Planuję jeszcze 5-10 krewetek red chery a zbrojnik odejdzie za 2-3 miesiące... Jakieś propozycje? Same i neonki w akwa mało się ruszają ;)

 

Co do płci rybek to miała być niby samica i samiec mieczyków. A po danio nie wiem jak ocenić jego płeć. Więc oddam też zbrojnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się też gurami i razbory klinowe lub borneańskie. Co myślicie o tym żeby dać po 2 rybki z każdego gatunku + to co mam teraz czyli razem byłoby tak

4 gupiki

6 neonków

2 razbory klinowe lub borneańskie

2 gurami

 

Chyba że o gurami będzie za dużo to z nich zrezygnuję ale razborki może borneańskie? 2 czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze dziękuję za porady ;) na razie zostawię taką obsadę niech sobie pożyją spokojnie pewien czas potem pomyśle może nad zastępstwem dla gupików... aha to prawda że neon innesa dozywa 10 lat a gupiki tylko 2? nie wiem gdzie to słyszałem ale tak mi zapadło w pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwiduj gupiki a daj ramirezki... nie rosną jakoś specjalnie duże: http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id587.html

 

A na górę może parkę Szczupieńczyka karłowatego

 

Więc tak:

1+1 szczupieńczyk karłowaty

1+1 ramirezka

8x neon inessa

6x Kirys pigmej bądz panda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem już działać xD 8 neonków już jest... Pielęgniczki ramireza mnie urzekły wiec gupiki niedługo pożegnam ;P szczupieńczyk karłowaty też piękny... już się nie mogę doczekać gdy je wpuszczę ;)... teraz pytanko czy w akwa 45l potrzebna będzie instalacja CO2? chce ładnie zazielenić akwa... Poza tym mam na razie oświetlenie aquael 11w tylko i będę szukał drugiego 11W czy to nie za dużo będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CO2 to z tego co wiem dobre wspomaganie dla roślin... ale to już od Ciebie zależy.

Można kupić jakąś dobrą ziemie i dobrać rośliny do oświetlenia i też powinny fajnie rosnąć.

To daj jakieś foteczki swojego baniaczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fotka z piątku zeszłego dużo się nie zmieniło poza 2 dodatkowymi neonkami... Słabe oświetlenie każdy na forum zwracał uwagę że jest trochę mrocznie. W dodatku wczoraj dwa listki z roślinki w centrum były żółte więc je wyrwałem. Mam nadzieję że odżyją roślinki bo chce ich więcej troszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że post pod postem ale...:

A na górę może parkę Szczupieńczyka karłowatego

 

Więc tak:

1+1 szczupieńczyk karłowaty

1+1 ramirezka

8x neon inessa

6x Kirys pigmej bądz panda

Pytanie do btx18... szczupieńczyki nadają się do akwa z ławicą neonków?

Tu coś wyczytałem Czytaj Warunki Hodowlane

 

Czy moje akwa nie zalicza się do akwa zbiorowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...