Skocz do zawartości

Oświetlenie w 112l


txShadOw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż posiadam akwarium 112l proste z pokrywą

firmy WROMAK. I to jest moje pytanie:

Czy mogę zamienić standardowe świetlówki 2x18w i dać:

2x PL-L 36W/865/4P --> Świetlówka

I moje drugie pytanie:

Czy te świetlówki PL-L 36W/865/4P nie będą wytwarzać bardzo dużej temp? Żeby nie ugotowały mi rybek.

Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu wymontowywać oryginalnego oświetlenia. Chociaż za słabe, jest dość przyzwoicie zamontowane. Nie taniej by Ci było zostawić to oświetlenie co masz i dokupić na allegro moduł oświetleniowy ? (np. 11W 850K, cena około 20 zł). Ja mam w swojej 112 oryginalne oświetlenie (tył świetlówka dla roślin) a na przodzie 2 moduły oświetleniowe. Na razie póki co nie narzekam... Wychodzi prawie 0,6W/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powinna być taka sama jak przy zwykłej świetlówce liniowej.

Jednak z tymi świetlówkami idziesz mocno w koszty, jedyna zaleta to miejsca nie zabierają tak jak zwykle świetlówki.

Taniej wyjdzie ( brak statecznika ) dać zwykłą świetlówkę energooszczędną ( philips posiada barwę zimną ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą lipną barwą bym się kłócił... standardowe świetlówki mają barwę zimną. dokup świetlówkę dla roślin ( bądź na wybarwienie ryb) i te 2 moduły... u mnie jest wszystko ok... rybki wybarwione i roślinki rosną... z resztą jak sam chcesz.... to jest moja opinia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą lipną barwą bym się kłócił... standardowe świetlówki mają barwę zimną. dokup świetlówkę dla roślin ( bądź na wybarwienie ryb) i te 2 moduły... u mnie jest wszystko ok... rybki wybarwione i roślinki rosną... z resztą jak sam chcesz.... to jest moja opinia :)

 

Pozdrawiam

Rybki "wybarwione" jak mięso u rzeźnika :)

Wybarwia pokarm a lampka ładnie "podbija" kolorki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...