Skocz do zawartości

Jak zrobić kotnik?


seliga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Skoro taki temat, to podzielę się swoimi pomysłami i wykonaniem ;) może się komuś przyda

 

Kiedy miałam jedno akwarium (ogólne) wykonałam kotnik gdzie młode gupiki były po urodzeniu razem z matką, co było minusem, bo musiałam cały czas pilnować, kiedy będzie się kocić.

 

____________________________________________________

Do wykonania potrzebne:

- 12 wykałaczek, cienkich kijków lub czegoś innego :) ja użyłam patyczków kosmetycznych, oczywiście bez waty :)

- silikon akwarystyczny

- kawałek przeźroczystego materiału

- styropian (mogą być jego kuleczki)

 

Należy z patyczków zrobić konstrukcję sześcianu http://www.google.pl/imgres?q=sze%C5%9Bcian&um=1&hl=pl&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1280&bih=619&tbm=isch&tbnid=aYtUSBTRgxmrCM:&imgrefurl=http://www.bazywiedzy.com/objetosc-szescianu.php&docid=MKNZmgzBBf9hBM&w=180&h=159&ei=AShvTo20Ls3P4QTup7WKCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=791&vpy=172&dur=4616&hovh=127&hovw=144&tx=87&ty=67&page=1&tbnh=127&tbnw=144&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:4,s:0 używając silikonu. Następnie po jego wyschnięciu obłożyć materiałem zostawiając tylko jedną ścianę wolną. Przyklejamy silikonem lub mocujemy nitką. Górną część obklejamy styropianem, aby kotnik swobodnie pływał po powierzchni wody.

 

____________________________________________________

 

Teraz, kiedy mam drugie akwarium postanowiłam stworzyć coś innego.

 

 

Potrzebne:

- pudełko, np. po lodach

- silikon

- siatka budowlana (z oczkami większymi niż narybek i mniejszymi niż dorosła ryba)

- oczywiście styropian lub inna rzecz utrzymująca się na wodzie

 

Z dna pudelka wycinamy otwór troszkę mniejszy niż jego średnica, przyklejamy silikonem siatkę, obklejamy styropianem. Koniec ;) Zalety tego kotnika są takie, że narybek przelatuje przez siatkę, dzięki temu matka nie zjada młodych, gdy nie dopilnujemy porodu :)

 

 

Potem dodam zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz....ludzie, jak to się dzieje że Wy macie tyle wolnego czasu na klejenie wykałaczek...:) Podziwiam i zazdroszczę:)

Jak piszę AsFeron, nie taniej i prościej kupić za 10 zł siatkowy kotnik? Albo kupić małe akwarium za 20 zł i moczarki kilka gałązek wrzucić?

 

 

W sumie taki kotnik z wykałaczek na pewno jest bardziej wytrzymały, a i wygląd jest oszałamiający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...