Jump to content

Jak zrobić kotnik?

seliga
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Skoro taki temat, to podzielę się swoimi pomysłami i wykonaniem ;) może się komuś przyda

Kiedy miałam jedno akwarium (ogólne) wykonałam kotnik gdzie młode gupiki były po urodzeniu razem z matką, co było minusem, bo musiałam cały czas pilnować, kiedy będzie się kocić.

Do wykonania potrzebne:

- 12 wykałaczek, cienkich kijków lub czegoś innego :) ja użyłam patyczków kosmetycznych, oczywiście bez waty :)

- silikon akwarystyczny

- kawałek przeźroczystego materiału

- styropian (mogą być jego kuleczki)

Należy z patyczków zrobić konstrukcję sześcianu http://www.google.pl/imgres?q=sze%C5%9Bcian&um=1&hl=pl&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1280&bih=619&tbm=isch&tbnid=aYtUSBTRgxmrCM:&imgrefurl=http://www.bazywiedzy.com/objetosc-szescianu.php&docid=MKNZmgzBBf9hBM&w=180&h=159&ei=AShvTo20Ls3P4QTup7WKCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=791&vpy=172&dur=4616&hovh=127&hovw=144&tx=87&ty=67&page=1&tbnh=127&tbnw=144&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:4,s:0 używając silikonu. Następnie po jego wyschnięciu obłożyć materiałem zostawiając tylko jedną ścianę wolną. Przyklejamy silikonem lub mocujemy nitką. Górną część obklejamy styropianem, aby kotnik swobodnie pływał po powierzchni wody.

Teraz, kiedy mam drugie akwarium postanowiłam stworzyć coś innego.

Potrzebne:

- pudełko, np. po lodach

- silikon

- siatka budowlana (z oczkami większymi niż narybek i mniejszymi niż dorosła ryba)

- oczywiście styropian lub inna rzecz utrzymująca się na wodzie

Z dna pudelka wycinamy otwór troszkę mniejszy niż jego średnica, przyklejamy silikonem siatkę, obklejamy styropianem. Koniec ;) Zalety tego kotnika są takie, że narybek przelatuje przez siatkę, dzięki temu matka nie zjada młodych, gdy nie dopilnujemy porodu :)

Potem dodam zdjęcia :)

Bosz....ludzie, jak to się dzieje że Wy macie tyle wolnego czasu na klejenie wykałaczek...:) Podziwiam i zazdroszczę:)

Jak piszę AsFeron, nie taniej i prościej kupić za 10 zł siatkowy kotnik? Albo kupić małe akwarium za 20 zł i moczarki kilka gałązek wrzucić?

W sumie taki kotnik z wykałaczek na pewno jest bardziej wytrzymały, a i wygląd jest oszałamiający.