Skocz do zawartości

Co zrobic?Gupiki


anix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do stu kilkudziesięciu(u seryjnych rodzicielek).

Ta, to w takim razie ja zamiast żwirku miałbym już małe gupiki sięgające do połowy akwarium :zamieszany:

 

 

 

 

Chcesz mieć dużo narybku gupików? To kup sobie z 5 kotników, ale ryby mogą się w tym męczyć więc jeśli potrafisz przewidzieć poród to daj tam samicę około 4dni przed terminem.

Innym sposobem jest po prostu obszerny zbiornik z dużo ilością roślin (na dnie i przy powierzchni)

i masa innych kryjówek. Do tego dochodzi także ograniczenie ryb które mogą być zagrożeniem dla gupików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, to w takim razie ja zamiast żwirku miałbym już małe gupiki sięgające do połowy akwarium :zamieszany:

 

Jeśli specjalnie nie oddziela się młodych ryb, dorosłe w pewnym stopniu kontrolują populację. Taki dobór naturalny. Potrafią znacznie przerybić akwarium, ale nigdy nie dojdzie do sytuacji gdzie będzie więcej ryb niż wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic żeby urodziło się dużo gupików?

Boże gupiki rodzą się wszędzie, co ty im kondomy/ tabletki antykoncepcyjne dajesz że nie chcą się rodzić młode ? :zamieszany:

 

A tak serio to:

Dobrze proporcje xx Samców i xxx samic

Dobre warunki

Te 2 rzeczy ci wystarczą aby gupiki lub guBiki jak to mówią tu, zaczęły się rozmnażać :D

 

:aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja wyczytałem, że te ryby rodzą mało potomstwa (5-20 młodych ) i tylko w specjalnych warunkach i odpowiedniego żywienia rodzi się wtedy ok. 40-100 młodych .

Po założeniu akwarium kupiłem 5 samice ( 1 młodą ) po 2-3 tygodniach 2 pary w których urodziło się 5 i 12 młodych, ale te ryby były wcześniej w ciąży :D .

Później 3 samice zaczęły tyć i na początku myślałem, że to jakaś choroba i zacząłem je obserwować późnym wieczorem jedna zaczęła siadać na dno .

Z samego rana zaświeciłem światło i wyłowiłem 5 młodych, a samice włożyłem do kotnika i po południu naliczyłem 87 zdrowych no i niestety jeszcze 2 samice urodziły po ponad 50 młodych .

I teraz będę mógł zostawić 10 – 20 % max a resztę muszę zabić bo wszystkie duże gupiki oddałem .

Dodam że od kiedy kupiłem gupiki minęło nie całe 2 miesiące a mam nie całe 200 szt i te co pierwsze się urodziły samice mają kolorowe płetwy ok. 1,5 cm .

Tym co chcą rozmnażać radzę kupić bardzo ładną parkę gupików i najlepiej aby samica jeszcze ani razu nie rodziła wtedy będziesz miał mniej młodych i będą podobne do rodziców

Na początku bardzo się cieszyłem a teraz mam wielki problem .

 

 

mod.- Temat odkopany nieco.. O gupikach jest już wiele tematów na forum, dlatego zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic żeby urodziło się dużo gupików?

Może po prostu, ''przegapiłeś'' narodziny i rybki sobie am am ;) zrobiły z tego narybku. Tak tez może być :)

Wnioskuję z tego co napisałeś, ze mało ci się ich rodzi, a zatem ile naliczyłeś?

Może to od młodej samicy, młode zawsze mniej rodzą.

A tak na przyszłość, stabilna temperatura, czyli nie wahająca się, pokarm wysokobiałkowy tzn ochotki, oczliki, brak stresu to najważniejsze czynniki wpływające na ilość narybku.

A mi się wydaje, że u Ciebie rybki amciu amciu zrobiły i to dlatego masz ich mniej hehe no :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...