Skocz do zawartości

[112l] Mój Baniaczek - Akt. Str. 1&2 (08.05.2012r.)


Larst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przybliżę Wam wygląd mojego akwarium. Wczoraj akwarium zostało odmulone, przeniesiono korzeń i kokosy.

 

:arrow:Pojemność: 112L

:arrow:Wymiary: 80x35

:arrow:Grubość: 6mm

 

:arrow:Filtracja: Fluval 305 - biologiczny, Aquael FAN-2 - mechaniczny

:arrow:Światło: NARVA OCEANIC LIGHT 5000K 18W, NARVA OCEANIC COLOUR 8000K 18W

 

:arrow:Obsada:

15x neon innesa

8x molinezja księżycowa

2x kosiarki

5x kirys pstry

2x zbrojnik niebieski

 

:arrow:Rośliny:

Prawie że nic, ponieważ szyba na akwarium ściąga promienie światła i rośliny dużo nie dostają, więc gniją. Jak na razie mam:

Zwartka Wendta

Żabienica Bartha

Nurzaniec

Żabienica Wielkolistna

 

:arrow:Nawożenie: Brak

 

:arrow:Dekoracje: Korzeń i łupki kokosów

 

:arrow:Plany: Kupić plastikową pokrywę WROMAKA, rośliny i wymienić rybki. :)

 

Zdjęcia dodam wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na kosiarki mało miejsca, ale ich nie oddam, bo żyją ok. 3 lata i trzymają się dobrze. Chciałem mieć 3 ławice w akwarium, bo jakoś inne rybki nie przypadają mi do gustu. Chyba że coś wymyślicie ciekawego.

 

Edit

 

 

Jak już wcześniej pisałem, dodaję zdjęcia. Ryb nie udało się uchwycić, bo światło było zgaszone, więc usnęły.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Andrerw: edytuj posty. Nie pisz jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na kosiarki mało miejsca, ale ich nie oddam, bo żyją ok. 3 lata i trzymają się dobrze. Chciałem mieć 3 ławice w akwarium, bo jakoś inne rybki nie przypadają mi do gustu. Chyba że coś wymyślicie ciekawego.

Nie dobrze jest trzymać 3 ławic w takim akwarium. W takim najlepiej jak jest jedna większa.

 

Co do wyglądu akwarium to nie jest źle.

Pozmieniał bym parę rzeczy, a mianowicie:

Przestaw grzałkę w mniej widoczne miejsce.

Żwirek dał bym ciemny ( grys bazaltowy ) jak wiadomo kwestia gustu tobie może ten co masz się podobać ;)

Inne ułożenie roślin...korzeń obsadź mchem

Obsada do modernizacji.

I fototapeta hmmm bardziej ciemna ( czarna ) by ładniej wyglądała.

 

:arrow: Rośliny:

Prawie że nic, ponieważ szyba na akwarium ściąga promienie światła i rośliny dużo nie dostają, więc gniją. Jak na razie mam:

To nie możesz przesunąć gdzieś akwarium ? :)

 

Ogólnie nie jest źle... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Świeżutka aktualizacja (05.04.2012r.). Restart w akwarium robiłem przed 10 stycznia, wszystko w akwarium się zmieniło :D

 

Daję zdjęcia tydzień po restarcie akwarium:

 

1. Żabienica

Dołączona grafika

 

2. Moczarka

Dołączona grafika

 

3. Ludwigia

Dołączona grafika

 

4. Hygrophila

Dołączona grafika

 

5. Bakopa

Dołączona grafika

 

6. Przód Akwarium

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

7. Bok Akwarium

Dołączona grafika

 

 

Jutro zrobię aktualizację, jak wygląda akwarium dziś :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślina była kupiona w dzień robienia zdjęć, a kupowałem ją koledze i po prostu włożyłem ją do wody i robiłem zdjęcia, potem ją mu odsprzedałem. Na marginesie to są zdjęcia kilka dni po restarcie w styczniu, więc sporo czasu już minęło. Dziś wstawię zdjęcia, które robiłem dzisiaj.

 

 

Edit:

 

Jak wcześniej wspomniałem dodaję zdjęcie, które było robione dziś rano :D

 

1. Przód Akwarium

Dołączona grafika

 

 

Mile widziane opinie :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacopę przesunąłbym w bok, w tył bardziej,

Echinodorusa też, bardziej w bok, żeby ładnie było widać ten korzeń, bo super wygląda.

Moczarkę jak się rozrośnie, to w kilka kupek, po 10 gałązek tak połączyć i w kupkach sadzić, lepiej wygląda.

Ogółem nieźle, przydało by się tło jakieś, czarne by chyba najlepiej wyglądało i na przód, polecałbym tego kokosa jakimś mchem, gałęzatka może być, obsadzić. Może Cryptocoryna vendta tak bardziej na przód? Z boku?

Dobrze by wyglądało, jakby przód nie był tak strasznie zarośnięty, bo fajny korzeń i ryby miały by gdzie pływać, można je obserwować. A przecież wszystko rośnie :D

Dobrze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Roślin nie nawoziłem, mam podłoże JBL Aquabasis Plus i dobre oświetlenie. Tyle wystarczyło do odpowiedniego rozrostu.

 

Wszystko fajnie , akwarium ma potencjał , ale z takim podejściem jak w cytacie to daleko nie zajedziesz z rośliniakiem.

Czytanie ze zrozumieniem :D kolega napisał ,,że nie nawoził'' czyli, nie zrobił tego dotychczas. Ale nigdzie nie pisał, że nie zacznie tego robić :D

Na razie jest dobrze, więc po co ma lać nawozy? Żeby glonów przybyło?

Miał mało roślin, to nie potrzebował nawozów. Rozrośnie się, to pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślin rzeczywiście zbyt wiele nie ma. :D Poza tym od stycznia ,to jak dla mnie szału nie ma w przyroście. Łodygi jedynie porosły w górę zamiast liście rozwijać . Widzę też pożółkłe liście ;) Światło pewnie standard..... :P

A tak na marginesie , wypowiedziałem się w tym wątku ponieważ u siebie też mam ten substrat i szczerze mówiąc spodziewałem się lepszych rezultatów. Nie wiem jak kolega Larst ale może u mnie winę za powolny wzrost ponosi zbyt mała ilość substratu . W każdym razie - glony miałem , ale z powodu braków w nawożeniu . Dopiero po podaniu makro zobaczyłem jak rośliny mogą rosnąć .

 

Tak że szału nie ma z tym aquabasis. Autorowi tematu życzę powodzenia w rozwoju podwodnego ogrodu i czekam na dalsze fotki ,jaki na bardziej szczegółowy opis zbiornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślin rzeczywiście zbyt wiele nie ma. :D Poza tym od stycznia ,to jak dla mnie szału nie ma w przyroście. Łodygi jedynie porosły w górę zamiast liście rozwijać . Widzę też pożółkłe liście ;) Światło pewnie standard..... :P

A tak na marginesie , wypowiedziałem się w tym wątku ponieważ u siebie też mam ten substrat i szczerze mówiąc spodziewałem się lepszych rezultatów. Nie wiem jak kolega Larst ale może u mnie winę za powolny wzrost ponosi zbyt mała ilość substratu . W każdym razie - glony miałem , ale z powodu braków w nawożeniu . Dopiero po podaniu makro zobaczyłem jak rośliny mogą rosnąć .

 

Tak że szału nie ma z tym aquabasis. Autorowi tematu życzę powodzenia w rozwoju podwodnego ogrodu i czekam na dalsze fotki ,jaki na bardziej szczegółowy opis zbiornika .

 

Liście u żabienicy są żółte i dziurawe, ponieważ po wsadzeniu glonojady zaczęły je wyjadać ze środka, przez co zrobiły się żółte - właśnie je wyciąłem :) Oświetlenie T5 i dobre świetlówki. Nawóz Aquabasis uważam za dobry, ponieważ roślinki ładnie się ukorzeniają i w miarę rosną. Nawozów nie lałem i glonów nie miałem, ale wczoraj kupiłem nawóz AquaArt i od jutra zacznę nawozić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...