Skocz do zawartości

Filtr do 98L


narybek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post.

Z akwarystyką mam małe jak nie zerowe doświadczenie.

Do rzeczy.Kupiłem akwarium 98L i muszę kupić filtr.

Interesują mnie dwa rodzaje filtrów wewnętrzny i zewnętrzny.Budżet to 60-120zł.Zbiornik to 70x40x35 ,98litrów.W akwarium będą rośliny w średniej ilości,ale w przyszłości może być więcej jak się rozrosną.Nad obsadą nadal się zastanawiam.Jednym z celów kreowania obsady ma być zainteresowanie dzieci akwarium(pewnie neonki i .....)

Zastanawiam się czy kupić lepszej klasy wewnętrzny filtr,czy podstawowy zewnętrzny kubełkowy.

Co Wy radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W niewiele większej cenie możesz kupić http://allegro.pl/minikani-80-aquael-ze ... 08483.html powinien wystarczyć do twojego litrażu. Duży plus w porównaniu do filtra wewnętrznego to to że ma większą pojemność filtracyjną, A możesz jeszcze kupić filtr kaskadowy np.: http://allegro.pl/filtr-fzn2-aquael-i1793529192.html minusem filtrów kaskadowych jest to że będziesz musiał wyciąć otwór w pokrywie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Kaskadowy odpada ze względu na cięcie pokrywy i plusk wody ;) .

Ten "minikani-80" wydaje mi się za mało wydajny.Producent podaje do 80L,więc pewnie dobrze filtruje do max 60L ze średnią ilością ryb i roślin.

Z wewnetrznych brałem pod uwagę UNIFILTER 1000 UV ze względu na UV zawsze to jakiś plus za te kilka złoty więcej oraz AQUAEL _ TURBO FILTER 1000,ale piszecie,że kubełkowy ma o większą powierzchnie filtrującą,więc skupię się nad takim.

HW302 nad nim się najbardziej zastanawiałem i chyba kupię go.Zastanawiam się tylko jak z jego awaryjnością(ale zaraz zagoogluje i zobaczymy).

 

Edit

 

Znalazłem coś takiego jeszcze:

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-zewne ... 08315.html

Plus taki,że ma wszystkie wkłady.Tylko wydaje mi się za duży.

 

Oraz:

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-fzk-1 ... 49963.html

 

Andrerw:edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HW302 jest od tych tańszy i sprawdzony. Nawet sam go mam i jestem zadowolony.

 

Nie powiem że te konstrukcje z linków są na pewno złe... ale nie są pewne. HW302 ma już na tyle dużo osób, że można go śmiało polecać innym.

Sporo znalazłem komentarzy negatywnych na temat HW302.Bardzo delikatne rurki(które potrafią się uszkadzać przy składaniu) i szybka utrata wydajności.

Jak u Was jest?

Cena jest atrakcyjna,więc może narzekają tylko z przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mogę sprzedać ci za 120 zł + koszty wysyłki ok 20zl jbl e700 na gwarancji ( 2 lata)z wymienionym poprawionym wirnikiem nowiutkim i na zapas starym, posiada już uszczelkę między głowicą a ostatnim koszem filtracyjnym co pierwsze modele e 700 nie posiadały.

Kosze zawierają ceramika i gąbkę. 100% sprawny, szczelny i cichy. Posiadam orginalne pudełko, gwarancję, paragon. Ja zmieniam akwa. na większe i potrzebuję większy filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mogę sprzedać ci za 120 zł + koszty wysyłki ok 20zl jbl e700 na gwarancji ( 2 lata)z wymienionym poprawionym wirnikiem nowiutkim i na zapas starym, posiada już uszczelkę między głowicą a ostatnim koszem filtracyjnym co pierwsze modele e 700 nie posiadały.

Kosze zawierają ceramika i gąbkę. 100% sprawny, szczelny i cichy. Posiadam orginalne pudełko, gwarancję, paragon. Ja zmieniam akwa. na większe i potrzebuję większy filtr.

I to będzie najlepsza oferta dla Ciebie (sam bym wziął).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mogę sprzedać ci za 120 zł + koszty wysyłki ok 20zl jbl e700 na gwarancji ( 2 lata)z wymienionym poprawionym wirnikiem nowiutkim i na zapas starym, posiada już uszczelkę między głowicą a ostatnim koszem filtracyjnym co pierwsze modele e 700 nie posiadały.

Kosze zawierają ceramika i gąbkę. 100% sprawny, szczelny i cichy. Posiadam orginalne pudełko, gwarancję, paragon. Ja zmieniam akwa. na większe i potrzebuję większy filtr.

Napisz ile był używany oraz ile gwarancji zostało.

Jak możesz daj jakieś zdjęcia,to może jak ja się nie zdecyduję to inny chętny się trafi ;)

 

Edit

 

Napisz ile kosztowała przesyłka tego filtra do Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym,że nie mogę znaleźść dobrego sprzedawcy z hw-302(duża ilość negatywów i co ważniejsze treści komentarzy sprzedawców świadczą o ich kulturze i podejściu do klienta w razie jakiegoś problemu).Po za tym nie mieszkam w PL więc temat reklamacji będzie dla mnie problemem.

Z chińszczyzną mam już doświadczenie,kupiłem dziecku Quada i więcej przy robię niż dziecko jeździ.Do czego się nie dotkniesz się psuje.Po prostu tragedia.

 

Zdecydowałem się dołożyć trochę kasy i nie ryzykować.

Wybór padł na:

-JBL e700 cena z przesyłką do mnie 320zł

-Fluval 205(chyba wkłady są w komplecie) 375zl

-Tetra ex700 (wkłady) 350zł

-elite flo 60 (wkłady) 300zl

Co wy byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...