Skocz do zawartości

Echinodorus bleherae - dziurawe liście


quantic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Tak jak w temacie i na zdjęciach. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego niektóre liście (zaznaczam tu, że chodzi o niektóre tylko liście, jak na zdjęciu#1) robią się dziurawe i znika z nich chlorofil? Jak widać, rośliny bąbelkują i z grubsza mają się dobrze, ale nie wszędzie. Czy może być to poprostu naturalne obumieranie starych liści tej roślinki?

 

Swiatło: 0.85 W/L

Nawozy: mikro,makro,bimber,EC

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whaaat? Od kiedy to powinno być nie więcej niż 0.5W/L? Jak dla mnie 0.5 W to niezbędne minimum. Myślę, że to nie problem za dużej ilości oświetlenia, poza tym potas leję codziennie.

Niektórzy są tak bardzo w tyle, że myślą, że prowadzą.

Te 0,5 W/L jest absolutne maximum i to do roślinnego akwarium, wiesz?

Oczywiście możesz zwiększyć oświetlenie, powodując przyrost glonów, ale... przecież Ty wiesz lepiej, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wtakim razie z roślinami wybarwiającymi się na czerwono? Czy dla nich też 0.5W to maksimum? No proszę Cię.... Ludzie piszą że mają nawet 1W/L i jest wszystko ok.

Tak jak napisałem, potas leję codziennie, poza tym niedobór tego pierwiastka objawiałby się na wszystkich liściach Echinodorusa, a nie na pojedyńczych, nieprawda?

O jakich glonach mówisz i o jakim zwiększaniu oświetlenia? :-]

 

Aha, no i swoje złote myśli może zapisuj jednak w jakimś pamiętniku, bo tu są zbędne.

 

Może ktoś inny się wypowie w kwestii pytania z pierwszego postu?

Pozdrawiam i liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta roślina rośnie super zero problemów ale ja mam oświetlenie 3W/l (nie podaję żadnych nawozów)więc masz za dużo światła jak dla tej rośliny.Światło świeci się u mnie 10h dziennie.

Kurde, to musisz płacić spore rachunki za tyle wattów :D

 

A tak na serio, to w takim razie czemu liście, które są bliżej powierzchni, nie są dziurawe, jeśli to wina światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...