Skocz do zawartości

Pytania dotyczące hodowli gurami


MrDarox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Mam pytanie dotyczące rybek Gurami a dokładnie 2 odmian tych ryb. Prosze o wyrozumiałość ponieważ jest to mój pierwszy post :shock: .Planuje zakupić Akwarium o pojemności 100 lub 90 litrów i hodować rybki GURAMI DROBNOŁUSKI (GURAMI KSIĘŻYCOWY) lub GURAMI MOZAIKOWY (GURAMI PERŁOWY).

Pytania:

1.Czytałem że gurami są czasem agresywne wobec innych ryb, czy jest to prawda?

2.Jakie ryby można trzymać z gurami i czy kiryski i dania nadają się do hodowli z tymi rybami?

3.Jak odróżnić samice od samca GURAMI DROBNOŁUSKI (GURAMI KSIĘŻYCOWY)?

4.Jak odróżnić samice od samca GURAMI MOZAIKOWY (GURAMI PERŁOWY)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czytałem że gurami są czasem agresywne wobec innych ryb, czy jest to prawda?

W okresie tarło jak każda ryba będzie bronić swojej ikry.

 

2.Jakie ryby można trzymać z gurami i czy kiryski i dania nadają się do hodowli z tymi rybami?

Można z nią trzymać każde byle nie te co będą jej obgryzać płetwy czy też mogły by je zranić lub zjeść. Kiryski mogą być.

 

3.Jak odróżnić samice od samca GURAMI DROBNOŁUSKI (GURAMI KSIĘŻYCOWY)?

"Samce mają czerwono zabarwione płetwy brzuszne. Płetwę grzbietową bardziej wydłużoną i ostro zakończoną."

 

4.Jak odróżnić samice od samca GURAMI MOZAIKOWY (GURAMI PERŁOWY)?

"Samiec jest intensywniej ubarwiony, płetwy jego są zaostrzone, samicy zaokrąglone."

 

Plus bonus:

 

Planuje zakupić Akwarium o pojemności 100 lub 90 litrów i hodować rybki GURAMI DROBNOŁUSKI (GURAMI KSIĘŻYCOWY) lub GURAMI MOZAIKOWY (GURAMI PERŁOWY).

100l to zdecydowanie za mało dla gurami. Minimum 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem z własnego doświadczenia... Na mozaikowe wystarczy i 112 litrów, ale oczywiście czym więcej tym lepiej(tylko dobrze żeby wysokość akwarium nie przekraczała tych 40cm).

Co do trzymania gurami z wszystkimi rybami które nie będą obgryzać wąsów... W moim akwarium gurami miałem razem z platkami. Gurami były często agresywne wobec nich i nie odbywały w tym czasie tarła. Moim zdaniem gurami powinno się trzymać w sporych haremach akwarium jednogatunkowym albo tylko z rybami dennymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...