Skocz do zawartości

49 litrów - krewetki, neonki, ślimaki i bojowniki


ARHIZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 49 litrów.

Myślę o:

bojownik samiec + 3 samice

neonki - ile?

ampularia - ile mniej więcej będzie się dobrze czuć w takim baniaku?

helenki - ile i czy nie będą się "żarły" z ampulariami? Czy jedzą to co ampularie i czy składają jaja na szybie? (sorki, wiem, że trochę wyjeżdżam poza temat...)

krewetki - myślę o Red Cherry. Chodzi mi o takie, które nie wyłażą, bo mam w akwarium parę roślin, które wyrastają ponad powierzchnię akwa. I ile tego, żeby się dobrze czuły. Czytałem, że Red Cherry rozmnażają się w akwarium, mam dużo kryjówek, więc nie powinno być problemu, ale czy nie będę miał za jakiś czas problemu z "przeludnieniem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Odpuść sobie bojownika a tym bardziej kilka,w połaczeniu z neonkami nie wygląda to zbyt efektownie.Proponuję ci i zaufaj mi naprawdę:

-Do 49 L np.6 Neonów i 6 Kardynałków Chinskich (bardzo się lubia i pływaja razem a do tego są gabarytowo tej samej wielkości)

-Co do ślimaków wpuść 2 Ampularie i bedzie ok,nie kombinuj ;)

-A krewetki...najtwardsze,ładne i szybko się rozmnażają:RED CHERRY :D są tanie,pieknie sprzatają.Jeśli nie masz kasy na np.10 szt. to kup 4 a w niewielkim czasie sie rozmnożą.O przeludnienie krewetkami sie nie martw. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, właśnie zacząłem czytać o helenkach - wydaje mi się, że jak nic rzucą się na malutkie ampularie (jak się wyklują z kokonu). Z ampulariami myślę, żeby utrzymywać liczebność ok. 10 sztuk (obecnie mam ok. 100 maluchów ;)).

A neony nie lepiej Inessa?

Co do RC, no właśnie nie mam za bardzo kasy. Kiedyś dostałem amano, to znalazłem je pod biórkiem :( Dlatego raczej zrobię tak, jak mi Nitro radzisz.

Co do Kardynałów, zastanowię się. Zresztą na razie mam jednego boja (sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest sir :D sorry za czerwony.....Kup RED CHERRY ja aktualnie je mam co wiecej mam zbiornik bez pokrywy i nigdy nic mi z niego nie wylazło ;) A z ampulariami nie przesadzaj stary!Zdajesz sobie sprawę jak duże rosną Ampularie???10 szt jak mówisz po kilku miesiacach bedzie wygladać w twoim akwarium jak 10 pomarańczowych piłeczek do ping-ponga :DA co do Neonów to chodziło mi właśnie o INESSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wiem, chociaż teraz duże mi już ze starości padły i zostały mi dzieciaki, więc nie mam na bieżąco porównania XD 6 maksymalnie wystarczy. Znacie jakieś sposoby, żeby się to tak bardzo nie mnożyło?

I kupię te RC - są najfajniejsze ze wszystkich (tylko muszę kasę uzbierać XD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób na to żeby Ampularie sie nie mnozyły to brak pokrywy :D Jak napewno wiesz składają kladkę jajową poza wodą wię musiałbys je pozbawić wchodzenia na pokrywę.A RC na allegro po 1zł z wysyłką kupisz :DJak bym miał wiecej to bym ci za friko z 10 wysłał ale mam narazie tylko ok.30 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przy braku pokrywy po prostu wyłaziły. Teraz mam taką szklaną, co zakrywa akwa w 5/6, to wychodzą tylko kilka razy w roku. Chociaż jak samica złoży jaja np. na bambusie, to wyschną, więc wydaje mi się, że wystarczy podnieść poziom wody na tyle, żeby nie mogły złożyć na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...