Skocz do zawartości

Jaki filtr do 54l?


JakPla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie posiadam filtr Aquael Pat-mini. Można by powiedzieć że nawet daje rade (czysta woda), ale mam problem z jego czyszczeniem ponieważ w trakcie jego demontażu znaczna część zanieczyszczeń osiadających na gąbce z powrotem spada do wody. następnym minusem tego filtra jest to że robi mi straszny efekt pralki.

 

Poszukuje filtra zewnętrznego, zastanawiałem się nad takimi modelami:

Tetra tec EX700 lub EX600

JBL e700

Aqael Unimax 150 Aquael Minikani80, 120

 

Zdaje sobie sprawę ze większość z tych filtrów przeznaczonych jest do większych baniaków i boje się żeby nie zrobić jeszcze wiekszej pralki.

 

Dodam że mam akwarium jest znacznie przerobione z dużą ilością roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak sie składa,że tez mam baniak 54 l i tez filterek typu mini (250l/h)Jeżeli wywala ci syf przy wyciaganiu z wody to wygiagnij go do miednicy właczonego ja tak kiedys robiłem.Mozesz też podstawić(w srodku w akwarium)małą miedniczkę i wyciagać go tak żeby to co z niego wypłynie wpłynęło do miedniczki ;) Co do pralki to dziwne...moze porostu wez kawałek rajstopy i załóż na wylot od filtra.Będą lecieć duzo mniejsze babelki no i nie bedzie tak frygać wszystkim :D NIE TRAC KASY,POTRZEBA MATKĄ WYNALAZKU :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak wyciągałem filtr z akwarium wkładałem go do sitka wtedy mniej zanieczyszczeń spadało z niego. Zależy mi tez na tym żeby filtr przestał zajmować tak cenne miejsce w tak małym zbiorniku. Dodatkowo chce uzyskać jeszcze lepszą filtracje mechaniczną, ponieważ dużo resztek zostaje mi na dnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...