Skocz do zawartości

Ikra ramirezek


JamZim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zaobserwowałem ikrę, którą złożyły ramirezki na kokosie. Ogólnie odganiają inne ryby jeśli podpłyną za blisko, ale wydawało mi się, że samiec zjadł jedną ikrę. Co robić kupić nowy baniak 30 l czy zostawić ikrę w baniaku 112l? Baniak mam od niedawna, a ryby wpuściłem 30 września, więc trochę szybko tą ikrę złożyły.

Obsada:

15 neon inessa

1+1 p.ramireza+ ikra :D

1+2 molinezje ostrouste

3 otoski

 

 

mod.- 30 września? Czy chodzi o sierpień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku ikra była biała tak jak na zdjęciach, teraz stały się przeźroczyste, jest ich trochę mniej i nie widać ich zbyt dobrze, ale to wygląda tak jakby nie było środka, a została sama skorupka. Czy to kolejny stopień rozwoju ikry? Czy może samiec przy zjadaniu ikry wyjadł środek, a zostawił skorupki?

 

Samica od czasu do czasu podpływa do kokosa, gdzie była ikra i tam siedzi.

 

A może złożyła kolejną partię jajeczek, bo jak na nią patrzyłem to wystawała jej ikra spod "brzucha".

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o pielęgniczki to z 10 ziaren ikry, z których nie wszystkie są zapłodnione na 100%, nie ma szans na odchowanie ryb ani w kotniku a tym bardziej w głównym. Poczekaj aż złożą więcej tej ikry. Mam doświadczenie w rozmnażaniu ramirezek wiele razy próbowałem je odchować i teraz właśnie wszystko się udaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...