Skocz do zawartości

Obsada 63l


Rahvean
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam pomysłu na obsadę akwarium 63litrowego (60x30x35)

Ryby raczej nie mogą być zbyt płochliwe bo akwarium stoi w pokoju dość ruchliwego chłopca.

Nie chciałbym ryb żyworodnych ani neonów. Fajnie by było żeby ryby wesoło sobie pływały po akwarium.

 

Czytając wcześniejsze wątki często pojawia się zestaw:

6x kiryski panda lub pigmeje

6x otoski

jakie ryby (oraz ewentualnie krewetki?) jeszcze można by do takiego zestawu dołożyć?

 

Pozdrawiam

Rahvean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- gupik Endlera - 1+3 szt.

 

Może warto by było najpierw się dowiedzieć czy chce je rozmnażać i czy ma co zrobić z narybkiem w takim akwarium i z taką obsadą szybko przerybi i ryby azotanami mogą się zatruć.

Właśnie dlatego pisałem że raczej nie żyworodne ryby bo akwarium nie za duże i się bałbym "przerybić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały zestaw:

- kirysek pigmejski - 8 szt.

- razbora galaxy - 16 szt.

- gupik Endlera - 1+3 szt.

 

Do takiego akwarium dałbym tylko jedno stado na dno. Do glonów zatrudniłbyś ślimaki i krewetki.

Ooo śliczne te razborki, a coś zamiast gupików bo jednak się boję trochę żyworódek? Może jakieś labiryntowe czy pielęgniczki? Tylko żeby nie zjadły tych razborek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu boisz się piękniczek? Chodzi Ci o rozmnażanie? Endlerki nie rozmnażają się z rozmachem tak jak Pawie Oczka.

A jakoś tak mam opory, musze je gdzieś w sklepie zobaczyć jak na żywo wyglądają ;).

Czy zamiast gupika Endlera nie mogła by być np parka Ramirezek?

Czyli było by

- kirysek pigmejski - 8 szt.

- razbora galaxy - 16 szt.

- pielęgniczka ramireza 1+1

 

A drugie pytanie czy zamiast kilkunastu sztuk razbory galaxy mogły by być dwa mniejsze stadka np.

- kirysek 6-8 sztuk

- razbora galaxy 8 sztuk

- jakas inna mala rybka standa 8 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakoś tak mam opory, musze je gdzieś w sklepie zobaczyć jak na żywo wyglądają ;).

samce:

Dołączona grafika

samica:

Dołączona grafika

Ryby w sklepach nigdy nie ukażą prawdziwego wdzięku bo często żyją w stresie i nieodpowiednich warunkach. Dopiero w domu można się w nich zakochać.

 

Czyli było by

- kirysek pigmejski - 8 szt.

- razbora galaxy - 16 szt.

- pielęgniczka ramireza 1+1

Może być.

 

A drugie pytanie czy zamiast kilkunastu sztuk razbory galaxy mogły by być dwa mniejsze stadka np.

- kirysek 6-8 sztuk

- razbora galaxy 8 sztuk

- jakas inna mala rybka standa 8 sztuk

Doradzam że najlepsze jest jedno duże stado niż dwa małe zwłaszcza w małych zbiornikach. I tak tutaj też mówię. Przy takim zbiorniku może być tylko jedno stado na jeden poziom wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest wariant pierwszy nie bój się gupików endlera one żyją około roku więc lepiej by się rozmnożyły .

Wariant pierwszy czyli z gupikami czy wariant pierwszy czyli z ramirezkami?

 

Wie ktoś może gdzie w Łodzi można kupić razbory galaxy? Dzisiaj na giełdzie nie znalazłem, byłem też w Kakadu i nie mieli.

I podobne pytanie o gupika endlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...