Jump to content

Welon dziwne zachowanie

Casper Hare
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam welonka samotnika :) Zawsze kiedy wychodzę z pokoju przez jakiś czas pływa potem chowa się za 2 termometry jeden paskowy przyklejony do szyby a drugi wewnętrzny robi to zawsze kiedy mnie nie ma w pokoju przez dłuższy czas.Postanowiłem coś sprawdzić :) Ile czasu ten welon tak siedzi na dnie i się chowa wytrzymałem tylko 30 min ;D.Natomiast kiedy wchodzę do pokoju zaczyna radośnie pływać tu i tam przy tafli między roślinkami a potem znowu kiedy nie widzi mnie siada tam i czeka.Czy to normalne czy ten welon mnie polubił przez to ,że uratowałem mu życie :D ? Spotkał się ktoś kiedyś z takim zachowaniem ? Dostaje normalnie jeść specjanym pokarmem tropical goldfish.Temperatura wody wacha się między 22,23 stopnie celcjusza.Filtr aquel fan 1 i drugi fitr gąbkowy.2 napowietrzacze i słabe światło 5 watowa żarówka :).Padła 2 żarówka w sumie było 10 w ale to raczej nie powinno mu przeszkadzać bo siedział tydzien w 180 l akwarium przez miesiąc czasu bez światła.Za ok 3 tyg mam zamiar zakupić pokrywę z świetlówką 14 w :).Zbiornik 45 l wiem że mały:) ale lepsze to niż nic :).Podmiana wody co tydzień 25 % w tym odmulanie i czyszczenie szyb oraz innych podzespołów.Jakby co na wiosne idzie do oczka wodnego :) a potem się pomyśli napewno nie oddam do sklepu :). O co chodzi ,że tak powiem czy każde ryby tak reagują kiedy ktoś wchodzi ?

PS:Proszę się nie złościć co do zbiornika w jakim go trzymam ale jak mówiłem lepsze to niż nic :) Historia tegoż welonka jest w innym temacie :D

Z góry dziękuje Damian.