Jump to content

Uzdatniacz wody?

seliga
 Share

Recommended Posts

Nie trzeba, taki "uzdatniacz" to czasem większa chemia niż chlor. Ja jak wymieniam wodę to co tydzień, czyli na przykład dziś o tej porze leję wodę do wiadra a jutro rano wodę podmieniam. Taki co tygodniowy cykl. Uzdatniacze nic nie dają, no może coś dają ale poco kasę wydawać. Za takie dwa uzdatniacze kupisz sobie już jakąś nową roślinkę więc lepiej sobie odczekać tą jedną noc żeby chlor samoistnie odparował.

Z nawozami to ciężka sprawa, możesz je tam wlewać i wlewać a efektów żadnych, a dlaczego?

Rośliny do wzrostu potrzebują około 0.5w na litr(światło) i do tego co2 które możesz pozyskać z bimbrowni. Co do kosztów nawozów to kulki torowe o ile się nie myślę że już za 2zl kupisz a nawozy mikro/makro i pierwiastki typu żelazo itd. to ponad 15zł będzie ale uwierz że to starcza na długo ;)

Rośliny do wzrostu potrzebują około 0.5w na litr(światło) i do tego co2 które możesz pozyskać z bimbrowni.

To lepsze niż te teksty o pegazach, serio. :D

Nie mam takich warunków, a zielsko mi rośnie. Jakim cudem? Kwestia doboru odpowiednich roślin, nie wszystkie potrzebują silnego światła, dodatkowej suplementacji co2 i ostrego nawożenia.

Nie trzeba, taki "uzdatniacz" to czasem większa chemia niż chlor. Ja jak wymieniam wodę to co tydzień, czyli na przykład dziś o tej porze leję wodę do wiadra a jutro rano wodę podmieniam.

Hm... skąd takie teorie spiskowe masz ??? Pewnie Twoja wiedza opiera sie na tym co wyczytałeś w internecie. Teraz ze wzrostem technologi coraz częściej jak by to nazwać w "stacjach uzdatnianiach wody " , "oczyszczalniach" nie stosuja chloru tylko ozonu takze ze woda Ci odstoi 24h nic ci nie da bo w niej chloru nie ma. Wiem bo dziś pracownik mi osobiście powiedział że u nas w mieście tak "uzdtaniają" wode. Wracając

Nie trzeba, taki "uzdatniacz" to czasem większa chemia niż chlor

osobiście byłem na szkoleniu firmy Tetry i widziałem na własne oczy jak aqua safe działa także takich bzdur nie pisz. Warto wlewać takie "uzdatniacze" nie tylko tetry aby nie robić reklamy gdyż zawieraja witamine B oraz aloes który redukuje stres oraz przyszpiesza regeneracje błony śluzowej.

osobiście byłem na szkoleniu firmy Tetry i widziałem na własne oczy jak aqua safe działa także takich bzdur nie pisz. Warto wlewać takie "uzdatniacze" nie tylko tetry aby nie robić reklamy gdyż zawieraja witamine B oraz aloes który redukuje stres oraz przyszpiesza regeneracje błony śluzowej.

:D

Znam filmy instruktarzowe Tetry, sam je wstawiałem na YT, pewnie "szkolenie" było w podobnym "naukowym" tonie. Związki usuwające, pozornie, chlor z wody znano i stosowano w już w latach '80tych. Nie jest to technologia NASA. A działanie takiego aloesu na rybach kiedyś sam sprawdzałem, różnicy nie widziałem.

W akwarystyce jest jedna główna zasada: należy podchodzić z dystansem do rzeczy które mówią, pokazują, opisują, osoby zarabiające na tym i żyjące z tego. Myślę że mnie by pracownik Tetry nie przekonał. Natomiast gdybym sam żył z tego, to nie takie kity bym Ci wciskał wręcz o konieczności stosowania naszych preparatów, bo tyle dobrego dają...

• Administrator

Teraz ze wzrostem technologi coraz częściej jak by to nazwać w "stacjach uzdatnianiach wody " , "oczyszczalniach" nie stosuja chloru tylko ozonu takze ze woda Ci odstoi 24h nic ci nie da bo w niej chloru nie ma.

Gdzie tak jest to tak jest.

Ale ile miast ma jeszcze wodę z chlorem?

Mówimy oczywiście o Polsce.

Ja np: miałbym problem założyć malawi u siebie. Mam strasznie miękką wodę.

Wiesz o tym, że nie musiałem odkamieniać czajnika przez ponad 3 lata?

A Ile razy widujesz biały osad na grzałce w czajniku? Każdego dnia praktycznie?

Woda to woda. Tu jest taka, tam taka, a gdzie indziej znowu inna.

Więc nie sugeruj się tym co Ty masz, tylko patrz na to co może mieć dany użytkownik pod ręką. A opcji jest wiele ;)

Ale ile miast ma jeszcze wodę z chlorem?

Ja mam taką. Jedzie chlorem na kilometr, a z kranu woda leci biała. :P

Wiesz o tym, że nie musiałem odkamieniać czajnika przez ponad 3 lata?

Ile ja musiałem czajników... wymienić przez 3 lata. :D

Wszystko jest dla ludzi. Chemia ok, ale z głową. Nie raz to powtarzałem. Jest wiele preparatów, nawet dużych firm, w tym Tetry, których radosne stosowanie kończy się spi...zepsuciem akwarium. Akurat uzdatniacze/biostartery należą do tych bezpieczniejszych, których stosowanie nie zdestabilizuje nam zbiornika, nie uszkodzi zielska itd. Dawniej się bawiłem w jakieś Esklariny z aloesem i inne tego typu wynalazki. Teraz już tego nie robię. Różnicy nie widzę, co kto woli. :P

A czy tak ciężko zadzwonić do "wodociągów" i sie spytać jak sytuacja u was wygląda ?

W XXI wieku, większość wodociągów ma strony internetowe. Mamy tam zawartość chloru, twardości, ph... kwestia żeby wiedzieć z jakiego ujęcia ma się wodę. Nie wiem czy wszędzie tak jest, ale w tych kilku przypadkach gdy musiałem sprawdzić wodę w różnych miejscach Polski to dane znalazłem w sieci.

A więc podsumowując warto inwestować w uzdatniacze i biostartery?

Nie trzeba, taki "uzdatniacz" to czasem większa chemia niż chlor. Ja jak wymieniam wodę to co tydzień, czyli na przykład dziś o tej porze leję wodę do wiadra a jutro rano wodę podmieniam.

Hm... skąd takie teorie spiskowe masz ??? Pewnie Twoja wiedza opiera sie na tym co wyczytałeś w internecie. Teraz ze wzrostem technologi coraz częściej jak by to nazwać w "stacjach uzdatnianiach wody " , "oczyszczalniach" nie stosuja chloru tylko ozonu takze ze woda Ci odstoi 24h nic ci nie da bo w niej chloru nie ma. Wiem bo dziś pracownik mi osobiście powiedział że u nas w mieście tak "uzdtaniają" wode.

Sam sobie zaprzeczasz, najpierw mówisz że poco wodę odstawiać jeśli do niej w ogóle chloru nie dają.

osobiście byłem na szkoleniu firmy Tetry i widziałem na własne oczy jak aqua safe działa także takich bzdur nie pisz. Warto wlewać takie "uzdatniacze" nie tylko tetry aby nie robić reklamy gdyż zawieraja witamine B oraz aloes który redukuje stres oraz przyszpiesza regeneracje błony śluzowej

A potem wmawiasz że jednak warto to kupić bo uzdatnia wodę która jest uzdatniona przez ozon...

Chyba łatwiej taką bez chlorową wodę wlać do akwarium i sama dojrzeje pod wpływem tej co została w zbiorniku.