Skocz do zawartości

co może zatwardzać wodę ?


seb87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu obniżam pH dodając kwas solny doprowadzając wodę do podmiany do pH 6,6 i mieszam ją pół na pół z destylowaną. Jednak pH ciągle pozostaje na tym samym poziomie co woda w kranie, tak jakby kwas ciągle był neutralizowany a KH nie zmniejsza się. Jedyne co mogłoby zatwardzać to podłoże JBL Manado. Czy faktycznie może to być to podłoże? W akwa mam jeszcze łupek czarny i kokos. Nawożę symfonią złota i EC.

 

Parametry kwanówki :

 

PH > 8

KH 8

GH 12

 

Parametry wody w akwa :

 

PH > 8

KH 4

GH 9 (i tutaj coś zatwardza, bo mieszając pół na pół kranówkę z destylowaną powinno być GH 6)

 

PH wody którą leję przy podmianach to 6,6

 

Analogiczne podmiany wody z kwasem i RO stosuje mój kolega z powodzeniem, jednak ma on zwykły żwirek.

 

aha. uprzedzając pytania: płukałem Manado wielokrotnie. Nie we wrzątku, ale płukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dohse-aquaristik.com/item_imgs/40548.jpg o taki zwyczajny kupiony na placu jakiegoś składu budowlanego gdzie było pełno różnych kamieni. Kolega ma taki sam łupek i mu nie zatwardza. Zrobię jeszcze doświadczenie w dwóch pojemnikach z manado i bez i będę wiedzieć. Jeżeli będzie różnica wygotuję manado.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem winowajcę, którym jest symfonia złota (nawóz). Zrobiłem testy kropelkowe. Woda z nawozem GH 16, woda bez nawozu GH 12. Jednak nawóz nie wpływa na KH. Więc nadal nurtuje mnie dlaczego kwas solny nie obniża pH i KH w akwarium, które ciągle stoją w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...