Jump to content

Pomoc w założeniu nowego akwarium

Lofi
 Share

Recommended Posts

Dość sporo tu już poczytałem jednak nie da się wszystkiego przeczytać. Proszę więc o kilka porad na które nie jestem do końca pewny.

1. Mam obecnie w akwarium zmieszany drobniuteńki żwirek biały z takim w kolorze piaskowym warstwa od 1-3cm to pewnie za mało więc jak gruba warstwa powinna być i co ewentualnie dodać aby rośliny pięknie rosły?

2. Jako że mam kilka rybek a potrzeba będzie przerobić całe dno pod nowy styl to czy mogę zlać do osobnego pojemnika całą wodę razem z rybami, przegospodarować całe dno i ponownie to wszystko przelać z rybami do akwarium?

3. Czy korzenie kupowane w sklepach akwarystycznych należy specjalnie przygotowywać zanim znajdzie się w akwarium?

3. Czy korzenie kupowane w sklepach akwarystycznych należy specjalnie przygotowywać zanim znajdzie się w akwarium?

To zależy, jak w takim zbiorniku pływają ryby to raczej nie trzeba, jeśli tam ryby żyją to u ciebie też powinny sobie dać radę ale możesz zakupić pasażerów na gapę- ślimaczki które mogą stać się plagą w twoim akwarium. Tak czy inaczej zaleca się gotowanie.

5CM podłoża przynajmniej musisz mieć bo gdzie sie rośliny ukorzenią???A do roslin kup nawóz najlepiej pałeczki.Jesli masz zagnojony zwir no to ja ci polecam go gruntownie wypłukać.A korzenie ze sklepu należy kilka razy dokładnie umyc i wypłukać a potem moczyć,moczyc i moczyć kilka dni w wodzie żeby nasiąkły i opadały na dno :D