Jump to content

Fluval FX5 - zapowietrza sie

misiek60634
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Otoz mam nastepujacy problem. Z dyszy filtra non stop wydostaja sie miniaturowe babelki powietrza. Przez pare miesiecy bylo wszystko OK a od dwoch dni taka niespodzianka. Juz 2 a nawet 3 razy sprawdzalem czy nie ma zadnych wyciekow, nieszczelnosci i pekniec wezy i nic nie znalazlem, a filtr w dalszym ciegu lapie "lewe" powietrze. Wszystki zlaczki tez trzymaja jak trzeba. Filtr zainstalowany jak trzeba i uruchomienie tez robione w/g ksiazki. Jakies pomysly?

Teraz prawie wszystkie filtry kubełkowe mają pompę na wylocie, dzięki czemu w środku kubła jest podciśnienie, dlatego ci nie cieknie tylko zasysa lewe powietrze. Przyłóż ucho do kubła to może usłyszysz siorbanie lub wyłącz na chwilę filtr i może zacznie się gdzieś pocić.

Pytanie tylko aby się upewnić:

Smarujesz uszczelki przy rozbieraniu/składaniu filtra?

Pytanie tylko aby się upewnić:

Smarujesz uszczelki przy rozbieraniu/składaniu filtra?

tak, Za kazdym razem sa smarowane.

Zrobilem tez jak mowicie, posluchalem siorbania i dochodzi nie z pompy a z okolic zaworu wylotowego.

Zauwazylem tez, ze jesli filtr jest przechylony na ktorys bok to siorbanie ustaje i bable powietrza nie leca.

• 5 months later...

Hej miałem ten filtr niedawno i spotkałem się z tym samym problemem. Okazało się, że jedna z uszczelek na króćcu wylotowym była delikatnie pękniętna (szczerze nie zauważalnie). Uszczelki ciężko dokupić w sklepach zoologicznych a nawet na allegro był problem. Wziąłem uszczelkę i znalazłem sklep w Poznaniu który sprzedaje/robi różnego rodzaju uszczelki od paro mm po wielkie uszczele. Kupiłem za grosze, wymieniłem i od tamtej pory nie było problemu.

Pozdrawiam