Jump to content

Pytania: Napowietrzanie + wielkość rybek

Larousse
 Share

Recommended Posts

Witam. Otóż moje dzisiejsze pytania to:

1 Czy w jakiś sposób da się przepowietrzyć wodę? Np. wkładając do niej 747556546454 ujść napowietrzaczy? Czy to bez znaczenia?

2 Słyszałam od niektórych, ze kupowali np kiryski, które dorastają czasem i do 6 cm, a u nich nic! Dalej mają 1-2 cm. Po roku czy nawet dwóch latach.

I pytanie. Czy to z moimi rybkami jest coś nie tak, że rosną czy z ich jednak jest coś nie halo? Wspomnę tylko, że akwarium o którym mowa (gdzie kiryski w ogóle nie rosną) mają około 400l, jak nie więcej, więc miejsce i warunki mają zapewnione.

Byłabym wdzięczna za odpowiedzi :D

1. W sumie dobre pytanie. Nie wiem czy można "przepowietrzyć" wodę, nie wydaje mi się, ale na pewno wsadzenia dużej ilości "rur" napowietrzających wybije z wody resztkę CO2 a to na pewno odbije się na roślinach.

2. Może macie dwie różne odmiany kirysku. W 400l trzymają pigmeja - które są naprawdę małe a ty masz np albinosy które osiągają większe rozmiary. Druga rzecz to warunki jakie się zapewni rybom. To że znajomi mają większe akwa to nie znaczy że potrafią o nie dbać. Ty w mniejszym możesz mieć o niebo lepsze warunki w akwarium niż oni w takiej kolubrynie.