Skocz do zawartości

obsada 112L


specter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Tydzień temu założyłem nowe akwarium i mam pytanie odnośnie obsady, ponieważ mam wątpliwości... 10 lat temu miałem akwarium 70L(gupiki, mieczyki, glonojad) i przez te 10 lat dużo się pozmieniało w akwarystyce.

 

Moje akwa 112l, 80x40x35, 2x18W, aquael fan2, woda miękka, kwaśna z garbnikami, nawóz w kulkach, ferro activ i co2 w płynie. Czy jest za wcześnie na nawóz w płynie? Woda ma 2 tygodnie.

Obsada: (wszystkie rybki są jeszcze "juniorami")

8x Neon czerwony

4x gupik samiec, 3x gupik samiczka

parka molinezji

parka mieczyków

3x zbrojnik - glonojad

2x bocja wspaniała (za małe akwarium? )

1x kiryśnik -sumik

2x żółtaczek - sprzedawca zapewniał, że ten gatunek pasuje do reszty... co wy o tym sądzicie? Swoją drogą są to zabawne rybki, lubią się zaczepiać nawzajem, pływają za innymi rybkami przyglądając się nim z niedowierzaniem ;p

pytanie do forumowiczów - co myślicie o tej obsadzie? Czy mam mam ich za dużo? Czy za mało z któreś rasy? Każde sugestie mile widziane ;)

Przepraszam za OT. Zauważyłem, że któraś rybka jest najwidoczniej bardzo głodna, ponieważ są zauważalne spore ubytki w liściach tej roślinki z szerokimi liśćmi (żabienica?). Jak myślicie która rybka jest odpowiedzialna za taki niedopuszczalny stan rzeczy? ;-) co mogę zrobić, żeby tak roślinka mogła dalej rosnąć nie martwiąc się czy zostanie zjedzona w całości?

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...