Skocz do zawartości

Krewetkarium-kilka pytań


krzychu-1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam w planach założenie krewetkarium, trochę czytałem na ten temat lecz mam jeszcze kilka pytań, do rzeczy:

 

1. Ile litrów powinno mieć? (większość, które widziałem na tym forum miało 25-30 litrów, czy w takim litrażu krewetki będą czuły się dobrze? Dodam jeszcze, że razem z kreweciami chciałbym mieć bojka)

2. Jakie podłoże?

3. Czy gdy będę miał belkę oświetleniową potrzebna jest szyba na górę?

4. Czy z krewetkami można trzymać bojownika?

5. Jak rozmnażają się krewetki?

6. Czy do krewetkarium potrzebne jest CO2? (czyt. bimbrownia)

7. Jaki może być całkowity koszt tego projektu (akwarium+ belka oświetleniowa+ grzałka+filtr+cała reszta)?

 

Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Od 20l wzwyż.

2. Jakie chcesz może to być piasek, żwirek, bazalt, a nawet specjalistyczne podłoże dla krewetek.

3. Nie.

4. Można trzymać, lecz z małych krewetek zrobi sobie jedzenie, ale to zależy od jego charakteru.

5. Szybko.

6. Nie, jeśli będziesz miał rośliny, które nie potrzebują CO2. Przy CO2 powstają wahania pH.

7. Zależy od sprzętu w nim zastosowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź panowie ;)

Żeby nie zakładać nowego tematu skorzystam z tego, które podłoże będzie lepsze Shrimp Sand 4kg czy Aqua Art Substrate II 5,4 kg oba są w takiej samej cenie (różnica 2zł) i jeszcze jedne pytanie czy opłaca się kupić taki zestaw roślin trawnikowych http://allegro.pl/mega-zestaw-roslin-tr ... 19495.html (oświetlenie 0,5w/l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...