Skocz do zawartości

Filtr do akwarium


Platka96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie zwiazane z kupnem nowego filtra. Obecnie mam akwarium 25l. Stary filtr już ledwo chodzi i chcę kupić nowy. Najbardziej by mi odpowiadał filtr kaskadowy bo nie zabiera miejsca ale może być też wewnętrzny tylko żeby miał miejsce na filtrację biologiczną i mechaniczną. Tak więc polecacie jakiś filtr tylko żeby nie był aż tak bardzo drogi?

 

Edit

 

Zastanawiam się nad kaskadą Aquael FZN-1, tylko czy do niej nie będzie potrzebne dodatkowe napowietrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że było by dobrze żeby nowy filtr dojrzał a później dopiero wywal stary.

W tym wypadku równie dobrze można małą gąbkę z wewnętrznego wrzucić do koszyczka FZNa.

 

Ja tylko polecę, jeśli planujesz kiedyś przesiadkę na większy baniak, taki powiedzmy do 80l, zakup od razu FZN2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kaskadą Aquael FZN-1, tylko czy do niej nie będzie potrzebne dodatkowe napowietrzanie?

 

Powiem wam tak:

 

albo z moim fzn 1 jest coś nie tak ale w akwarium 25l kaskada na fulu nie daje rady z cieniutkim kożuchem bakteryjnym więc ja do 25l kupiłbym teraz tylko FZN 2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Zawsze można coś kupić (producentom tylko oto chodzi i zacierają ręce) pytanie tylko czy warto do tak małego zbiornika ładować coś dużo na wyrost, skoro ten "kożuch" można dwoma ruchami ręki zlikwidować przy pomocy zwykłej drobnej siatki do odłowu ryb ? Myślę, że to jest przysłowiowa "skórka nie warta wyprawki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ten "kożuch" można dwoma ruchami ręki zlikwidować przy pomocy zwykłej drobnej siatki do odłowu ryb ?

 

Może i tak. Ja podłączam na 10 min brzęczyk i jest dobrze przez 4/5 godzin i znów się pojawia, a jak by był dobry prąd wody to raczej by tak od razu nie powstawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten eheim, nowy, w sklepie, kosztuje ponad 250zł. Okazja za 60zł wydaje się co najmniej podejrzana, no i musiałbyś założyć nową wtyczkę. Wcześniej działania filtra nie sprawdzisz. Do tego filtr bez gwarancji. W takim wypadku nawet świetnej marce nie do końca można ufać.

 

Dementuje jakoby przy kaskadze trzeba było wyciąć dziurę wielkości filtra. Przy FZNach wycinamy tylko niewielki pasek na wylot. Z boku akwarium wygląda to jak najbardziej estetycznie, estetyczniej niż filtr wewnętrzny w środku baniaka.

 

A jeśli w pokrywie, nie masz miejsca fabrycznie po obu stronach, na nie tak cienkie rury od kubła, to cięcie Cię nie minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Za niecały tydzień dojdzie do mnie mój minikani 80 i mam co do niego pytanie. Otóż czy ten filterek moze stać pod akwarium 1,5 m i jak trzeba go zalać biorąc pod uwagę że pompa będzie na zewnątrz akwarium?

Zbędne pytanie. Weź znajdź w :google: informacje o pompce i jak będzie wysokość podnoszenia słupa cieczy (H) większe niż 150cm może stać jeśli mniejsze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...