Jump to content

proszę o propozycję na 3 filtr

togaj
 Share

Recommended Posts

Sporo tego na allegro, a ja szukam czegoś ku moim wymaganiom:)

otóż: akwa 450 litrów,

po lewej stronie wlot/wylot eheima professionala 3e 2078 - dno czyściutkie

po prawej wlot skimmer oraz wylot deszczownia eheima cllasica 600 - dno zawsze brudne

wniosek: skimmer ciągnie z góry, co ogranicza ssanie filtra od dna, przez to złą cyrkulacja itp

Wywaliłem już skimmer i od razu woda się klaruje, dno czyści itp.

Wrócił niestety problem korzucha. Szukam więc trzeciego filtra do którego podepnę skimmer, wydaje mi się więc że wystarczy malutki filterek z niewielkim przepływem, mam rację? Chciałbym mimo wszystko żeby filtr był niezawodny, miał tradycyjny wylot (nie deszczownie) oraz żeby mógł wypompować wodę na h 150cm

Może ktoś coś polecić? A może iść z grubej rury i dać kolejną maszynę? W tej chwili mam przepływ na poziomie 2200 l/h, 14 litrów biologii

dzięki za porady i proszę o polecenie konkretnego modelu

Miałem kiedyś podobny problem. Wpierw na wylot filtra (głównego) dałem długą deszczownię i pomogło, jednak finalnie założyłem podpatrzoną kiedyś w morskim akwarium wydajną pompę cyrkulacyjną i pomogło tj. zniknął kożuch na wodzie i generalnie kwestia obiegu wody w zbiorniku. Ten układ mam w podobnym akwarium, cała sztuka w tym by tak dobrać moc pompy by ładnie wodę mieszała ale bez szaleństw.