Skocz do zawartości

proszę o propozycję na 3 filtr


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo tego na allegro, a ja szukam czegoś ku moim wymaganiom:)

 

otóż: akwa 450 litrów,

 

po lewej stronie wlot/wylot eheima professionala 3e 2078 - dno czyściutkie

 

po prawej wlot skimmer oraz wylot deszczownia eheima cllasica 600 - dno zawsze brudne

 

wniosek: skimmer ciągnie z góry, co ogranicza ssanie filtra od dna, przez to złą cyrkulacja itp

 

Wywaliłem już skimmer i od razu woda się klaruje, dno czyści itp.

 

Wrócił niestety problem korzucha. Szukam więc trzeciego filtra do którego podepnę skimmer, wydaje mi się więc że wystarczy malutki filterek z niewielkim przepływem, mam rację? Chciałbym mimo wszystko żeby filtr był niezawodny, miał tradycyjny wylot (nie deszczownie) oraz żeby mógł wypompować wodę na h 150cm

 

Może ktoś coś polecić? A może iść z grubej rury i dać kolejną maszynę? W tej chwili mam przepływ na poziomie 2200 l/h, 14 litrów biologii

 

dzięki za porady i proszę o polecenie konkretnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem. Wpierw na wylot filtra (głównego) dałem długą deszczownię i pomogło, jednak finalnie założyłem podpatrzoną kiedyś w morskim akwarium wydajną pompę cyrkulacyjną i pomogło tj. zniknął kożuch na wodzie i generalnie kwestia obiegu wody w zbiorniku. Ten układ mam w podobnym akwarium, cała sztuka w tym by tak dobrać moc pompy by ładnie wodę mieszała ale bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...